TREND DEKONŠTRUKCIA

Stretli ste sa už v móde s pojmom dekonštrukcia? Je to nový trend, ktorý ovládol svetové prehliadkové móla a bolo ho veľmi často vídať aj na uplynulom Fashion LIVE! (o tom bude samostatný blog čoskoro). Trend dekonštrukcie na oblečení môžeme nájsť vo viacerých formách:

 • rozstrapkané konce, akoby nedošité veci (momentálne in na riflovine)
 • rozparky, ktoré odhaľujú viac ako by sa štandardne „patrilo“ 🙂
 • odkryté a výrazné zipsy
 • nohavice použité ako tričko, košela ako opasok, veci prešité na iný účel ako boli pôvodne myslené
 • netradične zošité kúsky látky vytvárajúce asymetriu

Pre tie z vás, ktoré ste zručnejšie (viac ako ja 🙂 ) si môžete dekonštrukciu skúsiť aj samé doma – zoberiete starší kúsok oblečenia, ktorý už nenosíte a za normálnych okolností by ste ho už vyhodili, a zachránite ho tým, že ho rozpárate a skúsite zošiť inak. Tak mu vytvoríte nové použitie a ušetrili ste planétu ďalšieho odpadu a svoju peňaženku ďalších nákupov. Navyše máte originálny kúsok, ktorý nemá nikto iný.

OUTFIT

Keďže ja niesom zrovna najzručnejšia, dekonštruovaný kúsok som si nevyrobila, ale kúpila. Predstavujem vám veľmi haluzné tričko, ktoré paradoxne vyzerá ako keby som ho rozpárala a zošila nakrivo práve ja. Doteraz som ho nosila k rifliam, ale dnes som si ho skúsila doladiť k asymetrickému outfitu a myslím že takto vyzerá ešte zaujímavejšie.

Tieto červené čižmy vám už nemusím predstavovať. Už ste ich na mne mali možnosť vidieť neraz, a ešte vás s nimi budem otravovať poriadne dlho 🙂 Ale to len z 2 dôvodov. Jednak ich milujem, lebo sú proste dokonalé a jednak vám chcem ukázať, že aj takýto výrazný prvok, po ktorom by ste možno len tak nesiahli, sa dá zakomponovať do viacerých typov outfitov a perfektne ich oživí a podčiarkne.

Túto sukňu mám tiež veľmi rada pre jej netradičný asymetrický strih – tiež tak trošku dekonštrukčný. Pri chôdzi alebo vetríku sa krásne vlní, čo sme využili s Tomášom aj na fotení, a trošku sme sa vybláznili 🙂

Keďže čižmy so sukňou a navyše s fishnet pančuchami vyzerali dosť extravagantne až vyzývavo, zvolila som k nim veľmi športový a netradičný top, aby ich to trošku uzemnilo a aby celkový stajling pôsobil uvoľnenejšie a streetovejšie.

Všetko som doplnila mini kabelkou, ktorú som si uviazala okolo pásu na štýl ladvinky, ako som písala v denimovom blogu nedávno.

Na chladnejší večer som si na tričko ešte obliekla športovú mikinu, ktorá tiež extravagantnejší spodok príjemne uzemnila.

Tak čo na to hovoríte? Je to pre vás už príliš bláznivá kombinácia, alebo by ste ju kľudne vyskúšali?

Pre dnešok sa s vami lúčim citátom z trička: Life isn´t perfect, but your outfit can be. Užite si dnešný deň, a ak ho máte z akéhokoľvek dôvodu ťažký, oblečte si niečo veselé (alebo červené:) ) a rozžiarite deň nielen sebe, ale aj ostatným vo vašom okolí.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Tričko: Bershka / Mikina aj sukňa: Tally Weijl / Kabelka: Zara/Náušnice: F&F / Čižmy: H&M

Comments (7)

 1. Mně se to moc líbí. Na mne se to bohužel už nehodí…Fakt ti to moc sekne (blogerky i ty starší si mohou tykat) Parádní inspirace!

  • zrzkastyle

   Podla mna by sa to hodilo aj tebe v nejakej upravenej verzii 🙂

 2. Ria

  Velmi háklivý styling , pozor aby to nebolo prehnane overdressed, to je opačný smer trendu!

  • zrzkastyle

   Ano je na hrane, uvedomujem si to. No myslim ze prave tym sportovym vrchom sa to zmiernilo, aby to nebolo prilis overdressed.

Comments are closed.