Inštitút Pantone každoročne vyhlasuje farbu roka a sezóny. Farbou roku 2018 sa stala fialová v dvoch odtieňoch: ultraviolet a levander. Jediná farba (okrem čiernej), ktorú som v šatníku doteraz vôbec nemala. Vždy som ju vnímala ako niečo, čo mi nepristane, čo sa až príliš bije s mojimi ryšavými vlasmi. Keď som ale videla na blogerke Jankahairstylist kombináciu zelenej, ktorú milujem a fialovej, veľmi sa mi to zapáčilo. Začala som intenzívne zvažovať, že fialovú do svojho šatníka skúsim vpustiť.

A je to tu. Moja verzia zeleno-fialovej. Pomohla som si farbou, ktorú milujem a krásne sa s fialovou dopĺňajú. Fungujú spolu v rôznych odtieňoch. Vždy je len dôležité zladiť ich sýtosť a teplotu. Ja som siahla po svetlejších odtieňoch, aby som slávnostne privítala jar. Tomu som adekvátne prispôsobila aj svoj outfit, ktorý je tak trošku slávnostnejší a elegantnejší. Značku Chi Chi London, ktorú u nás predáva Zoot, milujem. Robia tak krásne, nadýchané šaty, že sa v nich budete cítiť ako princezná. Jedny ste na mne mohli vidieť už v silvestrovských inšpiráciách tu. Dnes som zvolila fialové šaty so zaujímavým vzorom či štruktúrou

Trošku som ich uzemnila a aj zateplila svetrom v rovnakom odtieni. Ladiť sa do pastelových odtieňov od hlavy po päty je mimochodom veľký trend jarnej sezóny. Ja mám ale predsalen trošku radšej colorblocking  a kontrasty, takže som tento jednofarebný základ vykontrastovala zeleným výrazným kabátom. Keďže kabát je oversize a šaty majú midi širokú sukňu, trošku ma to celé rozširuje. Ale povedala som si, že táto krásna farebná kombinácia mi za to stojí. Outfit som doladila náušničkami od mojej obľúbenej Elisha Fox. Je pre mňa unikát na slovenskom handmade trhu. Páčia sa mi naozaj každé jedny náušnice, ktoré vyrobí, a mám vážny problém vybrať si u nej len jedny. Preto ich mám doma už viacero a tieto istotne nie sú posledné.

Týmto outfitom som vás chcela inšpirovať, že ak nejakú farbu nemáte radi, skúste ju skombinovať s vašou obľúbenou farbou, ktorá vám zaručene pristane. Ľahšie ju tak príjmete a možno zistíte, že sa vám nakoniec aj hodí. Tak, ako to bolo aj v mojom prípade.

Týmto outfitom som výrazne vystúpila zo svojej komfortnej zóny. Skúsila som farbu, ktorú som doteraz nenosila, a siahla som po objemnejších kúskoch, ktoré mojej postave prvoplánovo nelichotili. No s výsledkom som nakoniec spokojná. Čo naň hovoríte vy?

Ak sa rozhodnete tiež dať šancu fialovej, prinášam vám aj pár inšpirácií, s čím ju kombinovať:

  • krásne kontrastuje so žltou alebo tyrkysovou,
  • uzemníte ju sivou,
  • dopĺňa sa práve so zelenou v rôznych odtieňoch,
  • v pastelovom odtieni hrá pekne tón v tóne s pastelovou ružovou.

 

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura/ @tom_loft

Outfit: Šaty: Zoot.sk (kúpite tu) / Kabát: Zoot.sk (kúpite tu) / Sveter: Zoot.sk (kúpite tu) / Kabelka: F&F / Topánky: Topánkovo.sk / Náušnice: Elisha Fox (kúpite tu)

 

Comments (2)

  1. Opět perfektní. Tato barevná kombinace je krásná. Jen mně opravdu nesluší, pouze když ji ztmavím. Pak je to hezké. Tobě ale sluší právě toto! Jsi šikovná! Málokdo má tak skvěle zkombinovanébarvy barvy a nebojí se jich.

    • zrzkastyle

      Dakujem Martinka, ved presne o tom to je. Zistit ktory odtien cloveku pasuje a ten potom smelo nosit a kombinovat. Ale ja si na tebe viem predstavit aj tuto levandulovu. Zelenu skor tmavsiu, ale tato fialova by ti podla mna isla. A v tmavsej verzii uz uplne najviac 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.