A je to tu. Čas vianočných večierkov je v plnom prúde a väčšinu z nás čaká aspoň jeden. Ja osobne vianočné večierky zbožňujem (teda zbožňujem všetky, ale vianočné ešte o trošku viac). Jednak je to veľmi príjemné vypnutie v tejto predvianočnej naháňačke a jednak je to perfektný čas a priestor stráviť čas s kolegami v úplne inej atmosfére ako bežne v office.

Vianočný firemný večierok je podľa mňa príležitosť kedy sa môžeme odviazať. Nemyslím teraz s promile v krvi 🙂 ale odviazať outfitovo. Väčšina z nás má v práci nejaké viac alebo menej striktné pravidlá obliekania a nemôže si dovoliť úplne prejaviť svoj štýl. No vianočný večierok je na to ako stvorený. Poďme vypusti šelmu a ukázať kolegom čo skrývame pod kostýmom 🙂 Samozrejme s mierou, lebo predsalen nejaký rešpekt budeme chcieť mať od podriadených aj po večierku 🙂

Každoročne som však na večierkoch (nielen vianočných) zároveň aj trošku smutná keď sa pozriem okolo seba. Aspoň 85% žien je totiž v čiernej farbe. Baby prečo si to robíte? Ja viem, čierna zužuje a je to najjednoduchšie vytiahnuť zo skrine čierne šaty a nemusieť špekulovať nad doplnkami, ale mám pre vás pár argumentov, prečo by ste tento rok mohli nechať čiernu na vešiaku. V čiernych šatách totiž:

1,  SPLYNIETE S DAVOM: Keďže väčšina kolegýň bude mať čierne šaty, vaše si nikto nevšimne a nezapamätá.

2, ZANIKNETE V TME: Väčšinou je na večierkoch šero a v čiernej sa v tej tme úplne stratíte.

3, ZANIKNETE NA FOTKÁCH: Keď si po čase budete pozerať fotky z vianočného večierka jednak vás tam ani poriadne nebude vidieť a ani nebudete vedieť ktorý to bol rok, lebo ste opäť mali čierne šaty ktoré na fotke úplne zanikli.

Naopak, ak siahnete po inej farbe, ako napríklad ja a Janka, hneď vyniknete a uvidíte že toľko komplimentov ako dostanete, ste ešte nezažili. Mám pre vás hneď viacero inšpirácii šiat, ktoré nájdete na Zoote. Dnes objednáte, zajtra v nich môžete ísť na večierok. Predvýber som pre vás urobila podľa mojich preferencií a toho čo sa páči mne, ale v ponuke Zootu nájdete toho ešte omnoho viac. Aká teda chcete byť tento rok na večierku?

NEPREHLIADNUTELNÁ:  V trendovej červenej, ktorá je navyše aj prudko aktuálna k vianociam určite neurobíte krok vedľa. Kombinujte ideálne v allred stylingu, takže s červenými doplnkami. Ak nechcete toľko investovať, na doplnkoch vám tú čiernu odpustím 🙂 Červená krásne funguje aj so smaragdovo zelenou, telovou, alebo metalickými farbami. Šaty z obrázkov nájdete tu, tu a tu

DIEVČENSKÁ: Hravá silueta týchto modrých šiat z vás spraví dievčatko, rafinované priesvity v krajke zas Famme Fatale 🙂

OSUDOVÁ: Pokiaľ sa farieb naopak nebojíte, siahnite po takejto výraznej ružovej a nejeden kolega z vás nebude vedieť spustiť oči.

ŠTÝLOVÁ: Ak sa bojíte farieb, siahnite po tmavomodrej s flitrami. Budete sa pod svetlom krásne odrážať a strapce na rukávoch vytvoria super trendy zaujímavý efekt.

SVIEŽA: V týchto žltých volánových šatách budete pôsobiť veľmi mladistvo, oddýchnuto a plná energie. Určite vyniknete v záplave skôr tmavších šiat.

ELEGANTNÁ: Ak ste šéfka a chcete si svoj elegantný status zachovať aj na a po večierku, tieto nádherné šaty sú tou pravou voľbou. Zaujmete, ale nie prvoplánovo a nie vulgárne, ale ako pravá dáma.

RAFINOVANÁ: Ak predsalen trošku zo svojho tela chcete poodhaliť, ale stále ostať dostatočne slušná a zahalená, šaty s priesvitnými aplikáciami sú pre vás ako stvorené.

NEŽNÁ: V púdrovej ružovej budete nežná a príjemne ženská. Či už sa rozhodnete pre volány, zaujímavú siluetu, alebo romantickú výšivku, zaujmete jemnosťou a prirodzenosťou.

DOPLNKY: Najkrajším doplnkom je úsmev a ten na sebe budete mať, ak sa budete cítiť krásna. V tom vám môže veľmi výrazne pomôcť aj to, keď si doprajete inú starostlivosť o seba ako v štandardný deň. Skočte na makeup, a dajte si v salóne spraviť nejaký iný účes ako nosíte každý deň. Za ten pocit keď sa uvidíte takto upravená v zrkadle to stojí. A potom sa nezabudnite hlavne veľa fotiiiť 🙂

OUTFIT:

Ja som svoj outfit postavila na metalických šatách zo Zoot-u. Metalické oblečenie a doplnky sú túto sezónu veľmi trendy a podľa mňa sa veľmi hodia na večer, kde odlesky pekne zahrajú pod svetlami diskogule, alebo bleskov z foťákov.  Sami o sebe sú tak výrazné a ešte aj strihovo a prestrihmi  netradične riešené, že som to s doplnkami nechcela preháňať. Stavila som na jediný doplnok: prepracovaný účes s výraznými sponkami, ktoré nahradili šperky. O tento top účes sa mi postarala ultra šikovná Emily zo salónu You hairstyling a bez účesu by fakt výsledný dojem nebol taký aký je. Ak si chcete dopriať aj vy pocit aspoň raz v roku pred kolegami zažiariť v neštandardnom looku, Emily vám vrelo odporúčam. Ja som sa cítila perfektne, aj keď tušíte že sme si s Jankou strihli len taký improvizovaný večierok o 10 ráno, teším sa ako sa takto vystajlujem aj na môj reálny tohtoročný firemný vianočák.

Janka  Topanka nie je zrovna typ ženy, ktorej sa páči nosiť elegantné šaty, ale popasovala sa s mojim „zadaním“ party stylingu perfektne a po svojom. Oversize  „vrecovité“ šaty tiež zo Zootu, skrotila širokým šnurovacím opaskom. Lodičky oživila ponožkami. Vznikol z toho veľmi pohodlný a originálny outfit. Jani ďakujem za príjemnú spoločnosť.

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Za poskytnutie priestoru na fotenie a neskutočne milý prístup ďakujeme Bistru St.Germain. Skočte tam na kávičku, alebo snack, neoľutujete. Majú veľmi útulný interiér, neskutočne príjemný personál a aj sa tam výborne najete.

Outfit: Šaty ja: Zoot tu /  Šaty Janka: Zoot tu / Topánky: F&F/Účes:YOU Hairstyling

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.