Leto je moje najobľúbenejšie obdobie roka, no dokáže na nás napáchať aj najviac neplechy. Pokožka na tele zoškvarená od slnka, po lete viditeľne zostarne a vyschne. Pleť si doslova pýta koncom augusta už nutnú závlahu v podobe masiek a hydratačných krémov. No a vlasy, chúďatká trpia takisto. Slnko  ich vysušuje  blednú, farbené vlasy sa môžu nadmerne zosvetliť či dokonca zmeniť odtieň. V lete sa vlasy tiež ľahšie lámu a chýba im ich prirodzený lesk. Na zhoršenej kvalite vlasov sa do značnej miery podieľa aj slaná morská voda či chlórovaná voda v bazéne, vietor, piesok… Vlasy sa pôsobením týchto vonkajších vplyvov oslabujú a horšie potom odolávajú slnečným lúčom.  Po dovolenkách sa teda vraciame oddýchnuté, no naše telo a vlasy si potrebujú oddýchnuť ešte raz.

Ja si poslendé roky už dávam záležať na pokožke. Badať na nej už prvé známky starnutia a slnko tomu teda vôbec nepomáha.  Natieram sa preto poctivo opalovancími aj poopalovacími krémami, po dovolenkách používam viac hydratačné krémy a hydratačné masky. No vlasy boli doteraz tak trochu na vedľajšej koľaji, lebo som nevedela že aj pre ne existuje rýchla záchrana.

Ako ste na tom vy? Doprajete svojmu telu- pokožke a vlasom regeneráciu?

Radikálnym riešením je vlasy si ostrihať, prípadne nafarbiť prírodnou farbou, ktorá vlasy aspoň čiastočne vyživí, ale existuje aj menej radikálne riešenie: Ozdravujúca kúra Awapuhi, ktorú vám profesionálne spravia v mojom obľúbenom vlasovom salóne You Hairstyling. Je to kúra s okamžitým výsledkom, ktorá obnovuje vlas zvnútra aj navonok. Prípravky Awapuhi Wild Ginger kombinujú obnovujúce účinky keratinu s hydratačnými vlastnosťami výťažku z awapuhi a leskom oleja katránu európskeho. Navracajú tak okamžite aj silne poškodeným vlasom plnosť, iskru a vitalitu.

Kúra je 4 kroková a zaberie vám maximálne hodinku. Zuzka vám najprv umyje vlasy špeciálnym šampónom, potom nanesie balzam, špeciálnu kúru a na záver ešte masku. Všetky tieto kroky postupne každý vlas vyživujú a obalujú do ochrannej vrstvy, čo spôsobí, že vlas je lesklejší (garantujú dokonca 91%)odolnejší voči pôsobeniu tepla (fény, kulmy, žehličky). Vlasy sa stávajú odolnejšie aj voči ďalším nástrahám, ktoré na nás čakajú na jeseň a zimu (striedanie chladu vonku a prekúrených miestností dnu, čiapky…). Leto teda nieje jediná nástraha ktorá na naše vlasy striehne (aj keď je najintenzívnejšia).

Z vlastnej skúsenosti túto kúru vrelo odporúčam. Vždy som mala vlasy skôr vysušené, po návrate z dovolenky v Septembri som bola takmer blondýna s úplnou slamou na hlave. Táto kúra mi zachránila vlasy a užívam si že ich mám konečne fakt lesklé.

Ako sú na tom vaše vlasy? Darí sa vám mať ich zdravé a krásne lesklé, alebo trpíte tak ako ja? Ak áno, tak neváhajte ani sekundu, a objednajte sa na túto zázračnú kúru do You hairsalonu. Zaberie vám len hodinu času, stojí 45 Eur, ale výsledok je na nezaplatenie.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana