Z letmého pohľadu na môj instagram a blog to môže pôsobiť tak, že všetko si oblečiem len raz a potom mi to iba vysí v skrini. No nieje to tak a budem sa vám snažiť práve ukazovať jednu vec vo viacerých štýloch a využitiach. Lebo o to bohatší je šatník, ak máte pár naozaj dobrých a kvalitných basic kúskov, ktoré dokážete skombinovať aspoň do 5 rôznych outfitov a nie všetko použiť len na jeden spôsob.

Dnes som si na ukážku vybrala basic biele šaty a ukážem vám ich v 3 rôznych outfitoch. Mám ich veľmi rada, lebo vďaka zaujímavo riešenej sukni niesú nudné, ale na druhej strane sú dosť jednoduché na to, aby sa dali zakomponovať do rôznych outfitov a štýlov.

LADY BOSS

Biznis oblečenie nemusí byť len tmavé a strohé. Biele šaty vytvorili príjemný elegantný základ. Chcela som ho ale trošku oživiť a ukázať vám, že ani v biznise sa netreba báť farieb, pokiaľ udržíme čisté línie a neprestrelíme to aj so vzormi aj strihmy. Jednoduché žlte sako vytvorilo zaujímavý kontrast s červenou kabelkou a to isté som zopakovala aj na dolnej časti tela: žlté lodičky kontrastujú s červenými pančuškami. Doplnila som to už len červenými slávnostnejšími naušnicami. V banke by som takto asi neuspela, ale na prezentáciu ku klientovi v reklamnej agentúre, kde som pracovala pred materskou, som takto chodila bežne. Pri rokovaniach alebo prezentáciách, kedy sedíte za stolom pôsobíte na klienta veľmi príjemne a optimisticky vďaka kombinácií žltej a bielej farby. A keď sa postavíte – prichádzate, či odchádzate, zanecháte vďaka červeným pančuškám nezabudnuteľný dojem 🙂 Ak je toto na vás už príliš divoká kombinácia, skúste tlmenejšie farby, ale zachovajte princíp kontrastu 3 farieb (ako kombinovať farby som písala tu) a na vrchnú časť tela použite svetlejšiu farbu ako na spodok.

VESELÁ ŠKOLÁČKA

V mojom prípade už trošku odrastená školáčka 🙂 Ale napriek tomu, že som školské lavice drala už pekne dávno, niekedy mám chuť obliecť sa takto pohodlne a nenútene. Najmä keď idem von s mojimi chlapcami. Tentokrát šaty pôsobia ako sukňa, keďže sú prekryté rolákovým svetrom. Hravý dojem umocňujú podkolienky. Aby sa vám pohodlne utekalo z prednášky na prednášku perfektne poslúžia conversy v kontrastnej červenej farbe aby to celé oživili. Červenú som zopakovala aj na strapcovom náhrdelníku a na perách. Metalický ruksak na chrbát môžete nabaliť všetkými potrebnými knihami a hurá zvoní 🙂

S KAMOŠKOU NA KÁVIČKU

Tu vidíte šaty v plnej kráse a jednoduchosti. Tentokrát som si obliekla ešte jednu vrstvu podne– modrú košelu, z ktorej som nechala vykúkať golier a rukávy. Keďže po meste po mačacích hlavách nerada chodím v opatkoch, vyhrali to opäť tenisky. Na oživenie som použila cyklámenové pančušky a zopakovala som tak farebnosť ktorú mi udala kabelka. Je to mimochodom vtipný originálny kúsok, ktorý som si kúpila opäť na bloger bazare. Tentokrát od farebnej blogerky Stylemon. Na kávičku je táto kabelka ako stvorená, mlieko máte hneď poruke 🙂

Moje kombinácie sú len ukážkou toho, ako sa dá vyhrať s jedným kúskom oblečenia. Nieje to striktný návod, ktorého sa treba presne držať. Moja rada by znela len takto: Hrajte sa, kombinujte farby a doplnky, vrstvite. Uvidíte aké rôzne outfity týmto princípom dokážete z basic kúskou vytvoriť.

Na tomto fotení s Tomášom šlo počasie úplne proti nám. Fučalo tak strašne, že moje glamour vlny, to absolútne neprežili, zuby mi drkotali a sukňa zo šiat lietala kade tade. Ale možno práve vďaka tomu vetru z toho vznikli opäť celkom zaujímavé fotky 🙂  Čo poviete? Ktorá kombinácia sa vám páči najviac?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit 1: šaty: Zara / sako: Zara  / lodičky: Stradivarius / kabelka: Mango / naušnie: Famme Fashion /Pančuchy: Calzedonia

Outfit 2: šaty: Zara / rolák:  Bershka / ruksak: Bershka  /tenisky: Converse / Náhrdelník: You

Outfit 3: šaty: Zara / košela: Stradivariu /kabelka: Bloger Bazar (@Stylemon) / pančuchy: Bepon /  tenisky: Deichmann

Comments (2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.