Na farbičky a ich netradičné a silné kombinácie ste si už u mňa asi zvykli 🙂 Písala som o nich aj tu. Tentokrát vám prinášam ďalšiu, veľmi výraznú kombináciu: červená, oranžová a ružová. Všetky 3 farby sú veľmi dominantné, ale keďže všetky vychádzajú z červenej a vznikajú len domiešaním inej farby, pekne spolu ladia. Samozrejme táto kombinácia nieje určená na pracovný pohovor, ani romantické prvé rande. Ale ak chcete vystúpiť z davu, dať o sebe vedieť a zažiariť, je to pre vás ideálna kombinácia.

Poďme sa pozrieť ako tieto farby pôsobia na našu psychiku.

ČERVENÁ

Je farbou vzrušenia, lásky, energie a života. Je to aj patriarchálna farba, obsahuje ipulz dobíjania. Je aj vznešená (často nosená napríklad králmi). Spája sa s vášňou, siloupovzbudením. Červená nám navodí psychickú pohodu a dodá nám smelosť. Prebúdza životnú energiu a priťahuje úspech.  Ak sa chcete cítiť plné sily, odhodlane a sebavedome najlepším výberom pre takéto dni je práve táto najodvážnejšia farba, ktorá presne tieto aspekty podporí.

ORANŽOVÁ

Je farbou optimizmu, osvietenia, pozitívnej energie a povzbudenia. Tým, že je spojením žltej a červenej, všetko čo tieto dve farby majú silné, sa v oranžovej  tlmí do pozitívnych a príjemných účinkov. Je žiarivá, jagavá, teplá farba ohňa a slnka. Vzbudzuje pocit radosti a očakávania. Už nie je natoľko agresívna a vášnivá ako červená, avšak ako citový stimulátor je veselá, príjemná farba, ktorá pomáha prekonávať únavu. Vyvoláva pocit šťastia a radosti.

RUŽOVÁ

je farbou priateľstva, šťastia i sentimentality. Tým, že je zmiešaním bielej a červenej, účinky oboch týchto farieb zjemňuje. Má harmonizačné účinky. Je farbou bezpodmienečnej lásky, súcitu a vnútornej čistoty. Pôsobí proti hnevu, samote a tlmí emócie. V ružovej farbe je zahrnutá voľnosť a zároveň energia – nežná aktivita. Je to výsostne ženská farba, takže pekne dopĺňa patriarchálnu silu červenej.

Ak budete mať teda deň, kedy potrebujete byť naozaj energeticky našlapané a dosiahnuť úspech po ktorom túžite, toto je pre vás ideálna farebná kombinácia 🙂

AKO NAJLEPŠIE NOSIŤ ČERVENÚ S ORANŽOVOU A RUŽOVOU

  1. BUĎTE PRIAMOČIARE: Ubezpečte sa, že je úplne evidenté, že táto farebná kombinácia je na vašom outfite zámerná a cielená. Ak ju zakomponujete do outfitu  len v náznakoch, bude to vyzerať zmätočne.
  1. VYBERAJTE SI ČISTÉ PLOCHY BEZ VZOROV: Vzory by mohli doviesť do tejto silnej kombinácie chaos, a rozbiť jej priamočiary zámer.
  1. DOPLNKY: Kombinujte jednofarebné doplnky kontrastne. Ak máte červený top, použite ružový, alebo oranžový náhrdelník. Kontrastný opasok tiež môže pomôcť oddeliť farebné bloky. Kabelka nech je kontrastná aspoň k topu, ideálne aj k sukni.
  1. OSTAŇTE LEN PRI 3 FARBÁCH: Nedopĺňajte k týmto 3 farbám už žiadnu ďalšiu neutrálnu. Opäť by to pokazilo ich silu a priamočiarosť.
  1. TOPÁNKY: Musia byť tiež v jednej z týchto farieb, ideálne kontrastnej k spodnej časti odevu. Nezabite to čiernymi topánkami 🙂
  1. ZAKOMPONUJTE FARBY AJ DO MAKEUPU: Ak si netrúfate na farebné  tiene, skúste aspoň farebný rúž, alebo nechty. Túto prepracovanosť do detailov okolie určite ocení.
  1. VYBERTE SI NIEČO PREDKOMBINOVANÉ: Ak nemáte doma na výber toľko farebného oblečenia, aby ste mohli  skombinovať aspoň 3 kúsky v 3 farbách, kúpte si rovno predkombinovaný kúsok oblečenia, ktorý v sebe spája aspoň 2 z týchto farieb a máte o starosť menej.
  1. ZAČNITE ČERVENO-RUŽOVOU KOMBINÁCIOU: Ak si netrúfate rovno na túto 3kombináciu, skúste začať jednoduchšou kombináciou červenej a ružovej tiež podľa týchto pravidiel. Keď už sa  budete cítiť sebaisto a sebavedomo v týchto 2 farbách, pridajte oranžovú.

MOJ OUTFIT:

Išla som cielene po veľkých plochách vždy v jednej farbe, aby časti oblečenia ktoré sú pri sebe spolu pekne kontrastovali a neopakovali sa- červená sukňa obkolesená oranžovým topom a ružovou kabelkou a pančuchami. Červená zopakovaná na menších plochách: topánkach a košeli. Ružová na detailoch: naušniciach a rúži. Pridala som sem aj šál, aby som vám ukázala aj ďalšiu verziu ako sa dá nosiť (okrem 5, ktoré ste si mohli pozrieť tu).

Dúfam že som vás aspoň trošku inšpirovala, a dodala vám odvahu skúsiť zažiariť a dosiahnuť úspech 🙂

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Outfit: Sukňa: Sinsay / Košela: Bershka / Top: Reserved /  Kabelka: Mango /  Pančuchy: Calzedonia / Lodičky: Zara

Foto: Tomáš Figura tom_loft

 

Comment (1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.