Chcete byť trendy ale, nemáte chuť, čas, ani peniaze behať stále po obchodoch a nakupovať každú sezónu nové veci, ktoré sú práve in? Mám pre vás pár tipov, ako pôsobiť trendy aj bez nutnosti minúť celú výplatu.

1, ŠTÝL JE VIAC AKO AKÝKOĽVEK TREND

Toto je ideálne riešenie ako budete vyzerať super. Ak si vytvoríte vlastný rozpoznateľný štýl, nikomu nebude vadiť ak budete mať na sebe desať alebo dvadsaťročné nohavice, lebo je to jednoducho váš štýl nosiť vintage veci. Ak budete do svojho šatníka kupovať len kvalitné a nadčasové kúsky so svojim vlastným rukopisom, tak nikdy nevyjdete z módy. Ak ste však takto ďaleko, že už máte svoj štýl zadefinovaný, asi ma nepotrebujete čítať 🙂 Podelím sa s vami ešte aj  o pár praktickejších tipov, ktoré fungujú v obliekaní mne.

2, Z TRENDOV SI VYBERÁM LEN PÁR, KTORÉ SÚ MI  NAJBLIŽŠIE

Nedá sa mať všetko a ani to nemá zmysel. Každú sezónu návrhári prichystajú desiatky trendov, ktoré hýbu módnym svetom. No to neznamená, že teraz ich musíme slepo nasledovať. Ak nemám ploché brucho, tak hit cropped top pôjde jednoducho mimo mňa a prežijem to. Ak sa mi fialová nehodí, nezbláznim sa z nej a oželiem ju vo svojom šatníku. Ak nenosím náušnice a nemám ani prepichnuté dierky, tak statement náušnice nechám v obchode. Naopak ak je in niečo, čo sa mi vyslovene hodí, stavím na to všetko, aj keby to mal byť jediný trend, ktorý budem v tej ktorej sezóne nosiť.

3, HĽADÁM TRENDY VO SVOJEJ SKRINI

Móda sa dookola opakuje. Ľadvinky, ktoré sa nosili v osemdesiatych rokoch sú opäť na výslní, takisto aj baretky, zvonové nohavice, vysoký pás… Predtým ako sa bezhlavo rozbehnete do obchodov, pohľadajte čo z vašej (alebo maminej, starkynej, frajerovej, sestrinej…) skrine by sa dalo použiť a len jemne prispôsobiť. V mojom outfite sú takýmto prvkom náušnice. Ulice sú plné slamených okrúhlych tašiek. Ja mám akoby slamené okrúhle náušnice 🙂

4, STAVIAM NA TRENDY DOPLNKY

Nestoja veľa, nezaberajú veľa miesta a spravia vám veľkú službu. Doplnky sa dajú skladovať aj niekoľko rokov a časom možno dokonca nadobudnú aj vintage hodnotu. Môj outfit som vystavala presne na tomto princípe. Všetky kúsky oblečenia majú už pekných pár rokov. Jediný nový prvok je opasok s taštičkou, akoby ľadvinka. Ten doniesol do outfitu svieži nádych. Takisto veľmi poslúžil turban, urobený zo starej šatky, ktorú som väčšinou nosievala na jeseň okolo krku. Turban trošku možno aj predbehol dobu, keďže veľa žien v turbanoch v uliciach ešte nestretávam. No verím, že sa tento trend dostane časom z Instagramu aj masívnejšie do ulíc. Taký turban z vás vyčaruje mega štýlovú babu a povýši outfit na profi level. Náramky som pozbierala všetky tón v tóne, čo som doma našla. Tiež spravia zaujímavý efekt. Skvelými doplnkami sú rôzne pokrývky hlavy, statement bižutéria, kabelky, topánky, opasky, okuliare. Tam sa naozaj môžete vyhrať.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura/ @tom_loft

Outfit: všetko staršie kúsky, opasok s kabelkou Shein.com