Nie nebojte sa, nejdem tu rozoberať vzťah Anastasie a Christiana, ani žiadne z ich praktik 🙂 Tento blog a outfit som si tak nazvala len symbolicky. Chcela by som vám v ňom ukázať, že ani neutrálna a v zásade nudná šedá farba, nemusí na outfite vyzerať úplne nudne, keď sa vhodne skombinuje viacero jej odtieňov a textúr.

Kto ma dlhšie sleduje vie, že si rada ulietavam na pestrofarebných kombináciách a neutrálne farby sú u mňa skôr výnimkou. No šedá je u mňa veľmi špeciálnou farbou. Je totiž najobľúbenejšou farbou môjho muža, a keby ste otvorili jeho skriňu, nájdete tam reálne 50 shades of grey 🙂 Vždy keď si kúpil nové šedé tričko (fakt asi dvadsiate), tak som sa len chytala za hlavu, že načo mu bude ďalšie rovnaké. Ako ale starnem, začínam viac „akceptovať“ inakosť druhých ľudí, a snažiť sa z toho že je niekto iný ako ja, zobrať pre seba nejakú výhodu – inšpirovať sa. Keďže môj manžel je moja najbližšia osoba a žijeme spolu už 15 rokov 🙂 , ovplyvňuje ma najviac. A tak som postupne za posledné roky začala púšťať šedú farbu do svojho šatníka aj ja a postupne si k nej vytvárala vzťah. Šedá je pre mňa vyjadrením absolútnej pohody (možno to nejak súvisí s asociáciou s mojim manželom 🙂 ). Šedé outfity sa mi najviac spájajú a hodia na casual štýl, uvoľnený, na nič sa zbytočne nehrajúci, taký v ktorom sa cítite najlepšie a najpohodlnejšie.

Zaujímam sa aj o význam farieb a našla som 2 definície šedej:

  • Je to vraj neutrálna farba, ktorá vyjadruje utiahnutosť, zdržanlivosť, monotónnosť. Prezrádza strach, únavu, či nedôverčivosť. Na väčšom povrchu pôsobí jednotvárne. Majú ju radi ľudia, ktorí nemajú vlastný názor, ľudia opatrní, nezúčastnení, ktorým vyhovuje stereotyp, alibisti, ale i ľudia unavení životom.
  • Na druhej strane však šedá farba skrýva odtiene, ktoré môžu byť prekvapivé. Šedá farba je farbou neutrality a kompromisu, a v kombinácii s veselými farbami pôsobí doslova kúzelne. Priťahuje ľudí, ktorí sú sebaistí a predsa nepotrebujú vystupovať z radu. O šedej sa tiež vraví, že je tajomná a často je spájaná s tieňmi.

Tak a teraz si vyberte 🙂 Čo si z toho ale vyberám ja je, že sa netreba striktne riadiť žiadnymi definíciami ani pravidlami, ale sa nimi nechať len inšpirovať a vybrať si to, čo sa nám najviac páči a hodí.

Mne sa teda páči pozerať sa na šedú farbu, ako na čistú neutralitu, ktorá ale nie je pochmúrna ako čierna, a ani zbytočne výrazná ako biela. Je presne taká, akou jej dovolíte byť. Pokojne tak v šedej môžete byť šedou myškou, ale aj intergalaktickou hviezdou. Všetko je to o tom, ako sa šedá skombinuje.

MÔJ OUTFIT: Vyskladala som 4 odtiene šedej, od najsvetlejšej na ponožkách, cez svetlú na kabáte a pásikoch nohavíc, až po najtmavšiu na ponče a nohaviciach. Všetko korunované metalickou striebornou na topánkach a kabelke. Tým, že som sa hrala s jej viacerými odtieňmi som dosiahla to, že outfit nepôsobí nudne monochromaticky, ale máte z neho pocit, ako by sa tam predsalen objavovala aj iná farba. Namiesto šálu som použila pončo (to ste mimochodom mohli vidieť v letno-jesennej verzi tu). Pončo je nesmierne variabilným kúskom a baví ma skúšať ho kombinovať do viacerých podôb. Takto ma perfektne zahrialo, a oživilo klasický kabát (ten ste mohli videť aj tu). Hrala som sa aj s textúrami – pleteninou na ponče, kabátovinou, bavlnenými nohavicami, silónovými  ponožkami a najväčším oživením celého outfitu: metalickými doplnkami. Metalické čižmy sú nesmierne výrazným kúskom. Vždy keď ich mám obuté, nemám núdzu o pohľady na ulici. Niektoré sú kritické, niektoré nechápavé, ale veľa ľudí sa na mňa skrz tieto čižmičky usmieva. Možno som ich rozosmiala, možno im len spravila dobrú náladu. Podstatné je ale to, že relatívne jednoduchý outfit vedia povzniesť na vyšší level. Kombinujem ich veľmi opatrne, naozaj skôr k jednoduchým stylingom, aby sa zo mňa nestala Majka z Gurunu a tých úsmevov nebolo naozaj viac výsmešných. Aj keď viete čo? Normálne by som do toho aj šla. Ak by som do týchto zamračených pochmúrnych zimných ulíc vniesla aspoň trošku viac smiechu, nevadilo by mi byť za obetného baránka 🙂

A o to som sa v zásade snažila aj v tomto outfite. Ukázať že ani neutralita nemusí byť nudná a pochmúrna, a že aj šedá vie rozžiariť deň – najmä teda v metalickej podobe 🙂

Čo na túto kombináciu a najmä metalické čižmy hovoríte vy?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Kabát: Zaful /  Nohavice: Bershka  /  Čižmičky: Public desire / Taška: Parfois  / Pončo: Reserved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.