Leto je na šaty priam stvorené. Je horúco, veľa toho na sebe neznesieme a ráno intuitívne siahame po čo najjednoduchšej možnosti čo na seba.  K šatám netreba vymýšľať žiadne zložité stajlingy, stačí si ich obliecť a utekať. Hodia sa do kancelárie, na kávičku, aj na dovolenku. Poďte sa pozrieť na tipy, aké dámske šaty sa podľa mňa najviac oplatí si toto leto zaobstarať.

KVETY

Leto patrí kvetom. Sú všade okolo nás. Nechajte rozkvitnúť aj vaše šaty. Pestré kvety vyčaria dobrú náladu vám, aj ľuďom, ktorých stretnete. Nešetrite si ich len na dovolenku, prinesiete závan dovolenkového vzduchu aj do rozpálených mestských ulíc a kancelárií. Pokojne kvety na šatách kombinujte aj s kvetmi na doplnkoch. Mixovanie vzorov má túto sezónu zelenú.

GEOMETRIA

Ak sú kvety na vás príliš romantické, skúste sa pohrať s geometrickými vzormi. Sú výrazné, ľahko kombinovateľné a neokukané. Opticky navyše vedia postave veľmi pomôcť. Kombinujte dva rovnaké vzory len v iných farbách, alebo naopak dva rôzne vzory v rovnakých farbách.

FARBY

Čím výraznejšie, tým lepšie. Kedy experimentovať s výraznými farbami, ak nie v lete? Skúšajte ktorá farba vám pristane najviac. Doprajte si niektorú, ktorú ešte v šatníku nemáte a smelo kombinujte aj viac farieb dokopy. Farby výrazne ovplyvňujú našu náladu, tak si pomôžte rozžiariť deň slniečkovou pozitívnou žltou, alebo si dodajte energiu vášnivou červenou. Farbou tohto roka je fialová, takže siahnite smelo aj po nej.

MALÉ (NE)ČIERNE

Jednoduché basic krátke šaty by mali tvoriť absolútny základ šatníka každej ženy. Tvoria prvú pomoc na akúkoľvek neplánovanú akciu a zachránia vás keď neviete čo na seba. Ich strih by mal byť nadčasový, aby vám vydržali niekoľko rokov. Všade sa odporúča siahnuť po malých čiernych, ale čo tak skúsiť menšiu obmenu a siahnuť na leto po malých bielych? Nebude vám v nich tak teplo, budú sa krásne dopĺňať s opálenou pokožkou a nezapadnete do čierneho davu s ostatnými dámami na akejkoľvek akcii.

SPOLOČENSKÉ ŠATY

Čaká vás nejaká letná svadba, alebo vysoko spoločenská udalosť? Siahnite po netradičných šatách. Odhaľte chrbát, stavte na asymetriu, alebo neokukanú farbu. Zažiarite medzi ostatnými a budete sa cítiť výnimočne.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura a môj súkromný archív.

Šaty: väčšina staršie, spoločenské Miestni, nájdete tu a tu