Kimoná sú veľmi efektné. Stačí si ich obliecť k rifliam a bielemu tielku a hneď máte z basic outfitu zaujímavý. Čo by som to ale bola za fashionistku, keby som sa uspokojila len s takouto jednou verziou. A tak som kimono nastajlovala rovno na 3 spôsoby.

1, AKO PLÁŠŤ:
Ak budete kimono nosiť ako plášť, skúste namiesto jeho klasického opasku použiť iný, ktorý prevlečiete len cez predné pútka nohavíc alebo sukne,  a tým kimono prakticky aj kreatívne zafixujete.  Prípadne, ak ho chcete nosiť otvorené, ale príde vám až veľmi mohutné, zaviažte si jeho opasok len vzadu a tým ho vytvarujete viac obriahnuto na postavu.

2, AKO SUKŇU:

Kimono ako sukňa? Ja viem, je to trošku uletený nápad, ale veľmi efektný. Uviažte si kimono okolo pásu a vytvorí mi efekt sukne. Krásne veje pri chôdzi, alebo tanci. Opasok z kimona som použila ako čelenku pod klobúk.

3, AKO ŠATY:

Ako poslednú alternatívu som z kimona vyrobila šaty. Obliecť si kimono takto a nevyzerať v ňom pritom ako v župane je trošku ťažší oriešok, ale dá sa rozlúsknuť. Mne to najlepšie funguje keď je previazané iným opaskom, ako tým z kimona. Pôvodný opasok som tentokrát využila ako mašľu do copu. Pridala som slávnostnejšie náušnice, kabelku a topánky a síce pár ľudí na mňa pozeralo všelijako, no ja som sa cítila fajn.

Na mojom instagrame nájdete ešte pár ďalších verzií ako nosiť kimono na viacero spôsobov.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzka Zrzka

Fotky: Tomáš Figura/ @tom_loft

Outfity: Kimono: Answear / kraťasy: Terranova / ružové topánky: Stradivarius