Keď sa vonku ochladí, okamžite siaham po obrovských šáloch. Výborne zahrejú a dokážu krásne oživiť a rozžiariť aj jednoduchý outfit. Dokonca som už raz šál mala oblečený aj namiesto sukne, ale o tom vám poviem inokedy 🙂  Teraz by som vám chcela ukázať, ako sa 1 šál dá nosiť na 5 rôznych spôsobov. Budete potrebovať len klasický obdĺžnikový šál. Čím dlhší a teplejší, tým lepšie.

1, DLHÁ VESTA

Najjednoduchšia verzia. Šál si len dáte okolo krku a previažete opaskom, aby sa opticky vytvarovala postava a aby vám pri pohybe neuletel. Vpredu tak vytvoríte efekt ako keby ste mali oblečenú vestu, no zozadu šál vôbec nevidno. Ak máte kratší a menší šál, môžete zopakovať takéto prehodenie okolo krku, ale tentokrát skryť celý šál pod kabát či bundu a nechať vykúkať len jeho okraje spod polorozopnutej bundy.

2, KRÁTKA VESTA

Zviažete na uzlík oba konce šálu, a prevlečiete si vzniknutý „kruh“až na oblasť bokov. Zviazanú časť si potom opäť prevlečiete spredu dozadu za hlavu tak, že uzlík ostane schovaný vzadu za krkom. Spodná časť „kruhu“ zostane vzadu prekrývať zadok. Týmto štýlom ste opäť vytvorili vestu, ale takú, ktorá už má bližšie ku klasickej veste a hreje vás už aj zozadu. Vpredu je kratšia ako pri prvom variante. Opäť sa dá previazať opaskom, alebo ponechať voľne v štýle oversize.

3, KRK V TEPLE

Moja najobľúbenejšia varianta. Omotať šál dokolečka okolo krku koľkokrát to len ide a konce zastrčiť buď do kabáta, alebo len pod jednu z obtočených vrstiev. Takto máte v teplučku najmä krk a môžete si do šálu schovať aj ústa a nos keď už výraznejšie primŕza.

 

4, UVOĽNENÉ KONCE

Principiálne začínate ako vo verzii 3, ale necháte šál viac uvoľnený, neskrývate konce do kabáta, necháte naschvál vykúkať okraje. Môj šál má strapce, takže vytvorili zaujímavý bonusový efekt.

5, KLASIKA

Omotáte šál okolo krku len raz, jeden koniec ostáva vysieť vpredu, druhý vzadu. Prípadne môžete vrátiť aj druhý koniec šálu dopredu a nechať ich voľne vysieť, alebo dať obidva konce dozadu. Fantázií sa medze nekladú 🙂

Ako nosíte šál najradšej vy?

OUTFIT:

Moja jesenná basic klasika. Čižmy nad kolená, sukňa, koženka, veľká kabelka. Všetko zladené v odtieňoch béžovej, sukňa jemne oranžová. Bez šálu by to bol však príliš nudný outfit. Šál priniesol potrebné farebné aj vzorové oživenie. Doplnila som ho už len rúžom opakujúcej sa farby zo šálu. K tomu ešte doladiť klobúk, a ide sa na jesennú prechádzku, kde budete trošku s listami aj ladiť a trošku spomedzi nich aj vytŕčať 🙂

 

Pestrý deň vám prajem.

Zuzana

Outfit: Sukňa: House / Koženka: Tally Weijl / Čižmy: Biblos / Šál: Reserved / Klobúk: Reserved /Kabelka: Burberry / Opasok: Armani Jeans

Comment (1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.