Keďže ležím doma s dvomi maródmi, tak skoro sa na nové fotenie nedostanem. A popravde sa mi do tých mínusových teplôt ani nechce. Sú ale dôkazom toho, že napriek tomu, ako veľmi si všetci už želáme jar, ešte aspoň mesiac tu kráľovnú zimu budeme musieť strpieť. A aby to nebolo úplné utrpenie, chcem vás potešiť inšpiráciami, ako ten kabát, ktorý nosíte už od novembra a najradšej by ste ho už vyhodili, jednoducho ozvláštnite. Tak, že budete mať pocit, že máte nový kabát a budete sa ešte chvíľku tešiť z toho, že ho môžete nosiť.

1, PONČO NA KABÁT

Pončo bola pre mňa vždy výsostne jesenná a jarná záležitosť. Prehodila som ho na rifľovú alebo koženú bundu a vyzeralo to fajn. Omnoho efektnejšie ale podľa mňa pončo pôsobí oblečené na dlhom kabáte. Z časti ho prekryje a časti, ktoré trčia, pôsobia zaujímavo. Dodá vám navyše tepelnú vrstvu, ktorá zahreje viac ako šál. Mne sa osvedčilo kombinovať pončo a kabát skôr tón v tóne, ale ak máte chuť aj na farebný kontrast, nech sa páči.

2, KOŽUŠINA

Kožušina kraľuje tejto zime. Nepotrebujete investovať do drahého kožuchu, stačí vám kožušinový šál. Čím väčší, tým väčšiu časť kabáta prekryje a viac zahreje. Tu si pokojne doprajte aj farebné  kontrasty. Šál sa dá nosiť len klasicky prehodený okolo krku alebo poistený previazaným opaskom proti odfúknutiu. Prípadne skúste kožušinu prehodiť asymetricky len cez jedno rameno.

3, VYHRNUTÉ RUKÁVY

Ja osobne mám celoročne radšej vyhrnuté ako dlhé rukávy. Vyhŕňam ich na svetroch, tričkách, košeliach aj bundách. Pri zimných kabátoch je to ale nepraktické, lebo vám bude zima. Dobrú službu však urobí hrubý sveter alebo kožušinový lem na saku, ktorý vám spod vyhrnutých rukávov bude trčať. Nebude vám tak zima a spodná pretŕčajúca vrstva prinesie osvieženie. Efektne pôsobia aj dlhé rukavice.

4, OPASOK

Ak nahradíte klasický kabátový opasok nejakým výrazným opaskom, krásne si vytvarujete postavu a premeníte nudný kabát na štýlový. Môžete si ním aj prichytiť šál.

5, ŠÁL

Investujte radšej do viacerých pestrofarebných šálov, ako do viacerých kabátov. Vyjde vás to omnoho lacnejšie a spraví vám to väčšiu službu. Šále sú nadčasové, takže ich budete nosiť dlhé roky. Keď budete častejšie meniť farebné šále k tomu istému kabátu, vždy bude pôsobiť trošku inak. Skúšajte aj rôzne verzie uväzovania šálov. Pre viac inšpirácií si pozrite tento môj článok.

Dúfam, že sa mi podarilo priniesť vám pár užitočných inšpirácií, a že spoločne to s tou zimou ešte nejak dobojujeme.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura / tom_loft

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.