Tá, ktorá má to štastie, že má každý deň dokonale vyzerajúce vlasy hneď ako vstane z postele, ďalej ani nemusí čítať. Pre všetky nás ostatné som pripravila článok, ako si môžeme jednoducho pomôcť, aby sme nemuseli celé leto nosiť len cop.
V zime sa dá účes a spolu s ním aj outfit zachrániť pomerne ľahko: čiapky, klobúky, bakerboy hat, baretky… V lete je v nich však trošku teplo 🙂 Našťastie sa ale aj v lete dá z čoho vyberať:

ČELENKA:
Najednoduchší spôsob je zaobstarať si klasickú látkovú čelenku na gumičku. Tú si môžete do vlasov naaranžovať rôzne. Buď len na rozpustené vlasy alebo vykúzliť ofinu (postup nájdete tu). Účes, ktorý s čelenkou najradšej nosím ja je, že si všetky vlasy pozaňu obtočím a zastrčím. Mnohé mi píšete, že vám čelenky na hlave nedržia. Nuž treba nájsť polohu, v ktorej držať budú 🙂 Mne najlepšie držia až vpredu na čele, hore na hlave mi drží máloktorá. Prípadne si ich skúste pripnúť aj sponkami.

ŠATKA:
Veľkú šatku opäť môžete uviazať na viac spôsobov. Buď len klasicky omotať okolo hlavy a zaviazať na uzlík vzadu alebo uviazať uzol vpredu a konce okolo neho obtočiť a vznikne vám tak turban. Čím väčšia šatka, tým väčší turban. Toto na hlave drží oveľa lepšie ako látkové čelenky v akejkoľvek polohe, v akej si šatku pevne zaviažete. Šatka sa dá omotať aj okolo klasického copu a konce nechať rozviate alebo ju omotajte okolo drdola a konce schovajte. Dá sa dokonca zapliesť aj do zapletaného copu.

KVETY:
Kvety vo vlasoch pôsobia mimoriadne jemne a romanitcky. Siahnuť môžete po hotovej čelenke alebo len jednom kvete, ktorý si pripnete do vlasov sponkou.

KLOBÚK:
Dokonalá ochrana pred slnkom, ktorá vám dodá dovolenkový pocit a veľký šmrnc. Klobúky pôsobia nesmierne štýlovo. Čím väčší, tým efektnejšie budete pôsobiť.

Veľmi veľa krásnych farebných čeleniek majú v Zare. Šatky určite nájdete aj vo svojich skriniach alebo u maminy. Prípadne skúste secondhand.

Pestrý deň vám prajem,
Zuzana

Foto: Tomáš Figura / @tom_loft