Máte aj vy v skrini šaty, ktoré ste kedysi milovali, ale dnes sa v nich už necítite pohodlne? Sú buď príliš krátke, príliš dlhé alebo vás už omrzeli? Je vám ich ale ľúto vyhodiť a rozmýšľate, ako ich ešte využiť? Tak vás pozývam inšpirovať sa mojim príkladom.

ŠATY SAMOTNÉ

Tieto šaty milujem. Kúpila som si ich pred štyrmi rokmi, keď som po prvom tehotenstve a následnom roku kojenia išla konečne prvýkrát s kamarátkami na ladies night. Mala som vtedy tip top postavu, lebo kojenie jej dosť prospelo, a zároveň som mala vážny deficit parties. Cítila som sa teda v týchto šatách ako ryba vo vode. Párkrát som ich ponosila, ale potom som sa v nich už akosi prestala cítiť pohodlne. Sú fakt ultra mini a ultra obtiahnuté a na to už teraz nemám ani vek ani postavu. Ich dizajn s priesvitnými časťami sa mi ale veľmi páči a nechcem sa ich len tak vzdať. Preto som hľadala spôsob, ako ich ešte vynosiť.

ŠATY AKO TOP

Veľmi rada nosím šaty ako top. Pri takýchto obtiahnutých je to najjednoduchšie, lebo ich len zastrčím do sukne. Pokiaľ je navyše sukňa takáto veľká, tak sa to tam úplne stratí. Nikoho ani nenapadne, že nemám top, ale šaty. Aj v tomto stajlingu som mala šaty oblečené ako top a nikto mi to nechcel veriť.

Takto si viem pokojne predstaviť ísť na svadbu. Doladené výraznými náušnicami, slávnostnými sandálkami a kabelkou sú šaty so sukňou veľmi príjmenou kombináciou.

Inak pamätáte si na túto sukňu? Na jeseň ste ju hlasovaním tu zachránili pred tým, aby som sa jej vzdala a posunula ju do bazáru. Tak vám teda ďakujem, že ste umožnili vzniku tohto stajlingu 🙂

ŠATY A VESTA

Ak mi je niečo príliš obtiahnuté, využívam to rada pri vrstvení. Problémové partie ako brucho a boky som zakryla vestou, ktorú som prepásala ľadvinkou. Vesta má na sebe priesvitné časti, čo pekne korešpodnuje  s priesvitmi na šatách. Stajling som doplnila farebnou čelenkou a funky šľapkami. Šaty tak dostali ležérnejší nádych. Hneď som sa v nich cítila pohodlnejšie a nerobilo mi problém ani vyštverať sa na most 🙂 Podobne ako vesta môže poslúžiť akákoľvek vrchná vrstva- ideálne, ak je aj dlhšia ako šaty. Či už použijete košeľu, sako alebo rifľovú či koženú bundu, pomôžu vám prekryť partie, ktoré sú príliš obtiahnuté a vyčaria zo šiat zaujímavú novinku.

V oboch týchto stajlingoch som sa cítila oveľa pohodlnejšie, ako len v samotných šatách. Aj keď vodičom okoloidúcich áut a autobusov sa zrejme najviac páčila verzia, kde som šaty ničím neprekrývala. Ocenili ju totiž najčastejším trúbením 🙂 Toto je ale presne to, čo už k šťastiu nepotrebujem- byť prvoplánovo vyzývavá.

Tak čo, máte aj vy v skrini nejaké podobné šaty, ktorým sa pokúsite vdýchnuť nový život?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Monika Šatková 

Outfity: Šaty: staré, ale tuším boli zo Shein.com / Sukňa: Dadoo / Vesta: kúpená v bazáre od Natalipa / Náušnice červené: F&F / Náušnice okrové a šatka: Zara / Ladvinka: Halfwaydesign / Priesvitná kabelka: Shein.com / Modrá kabelka: stará / Biele šlapky: Primark / Ostatné topánky staršie.