Wueheeeey Silvester! To je úplne iná kapitola ako rodinné, pokojné, magické vianoce. To je čistá párty. So starým rokom sa treba patrične rozlúčiť a privítať ten nový.

Silvestre v mojom živote sa rovnako ako Vianoce vyvýjali. Kým sme boli so sestrou malé, rodičia nás brávali na chaty, na ktoré chodili s kamošmi, ktorí mali deti v našom veku. Pár dní sme sa vyvaľovali na chate, mali sme absolútnu voľnosť, lebo rodičia mali nejaké iné starosti ako na nás dávať podrobný pozor – teraz už presne chápem čo na tých chatách robili, a prečo pre mňa Silvester bude navždy voňať po varenom víne 🙂 . Užívali sme si to ale ako decká dokonale. No a potom prišiel ten slávnostný večer, kedy sme sa nahodili po pár dňoch bez sprchy a čistého oblečka do gala a rodičia nás vzali na Silvestrovskú party do neďalekého hotela. Všetko bolo nablískané, vytrblietané, vystajlované. My ako 6 až 13 ročné deti sme boli z toho pozlátkového sveta unesené. Všetko to chutné nóbl jedlo, živá hudba, diskotéka, na ktorej sme mohli tancovať aj po polnoci. To pre nás dospievajúce baby bolo najviac. Možno to všetko vôbec nebolo také nóbl, ale ja si to tak proste pamätám.

Potom prišiel zlom a mne sa zrazu ako teenagerkes rodičmi na žiadne trápne večierky chodiť nechcelo a jediné po čom som túžila bolo vypadnúť z domu a môcť niekde ostať čo najdlhšie po polnoci. Naštastie som mala staršiu sestru, ktorá mi vychodila cestičku presviedčania rodičov že je dosť veľká na samostatnú Silvestrovskú párty, a tak ma na moju prvú mimo rodičovského dohľadu pustili už ako 16 ročnú. A to vám panečku bola party. Veľa si z nej síce nepamätám, ale viem že bola dokonalá, lebo bola moja prvá veľkácka a samostatná 🙂 . Od nóbl oblečenia a fancy podniku mala ďaleko, ale tiež si pamätám tú vôňu vareného vína, ktorá sa mi so Silvestrom spájala už od detstva.

Pár nasledujúcich rokov mali teda moje Silvestre plus mínus rovnaký scenár– bujaré oslavy, ruka hore až do rána, internát / chata /  dom, a hlavne kopa kamarátov. Pretože rokmi som pochopila že oveľa dôležitejšie ako to čo máme na sebe a v akom prostredí sa nachádzame, je to akých ľudí máme pri sebe.  A teda aj keď oblečenie a prostredie už nikdy nebolo tak nóbl, ako keď sme chodil s rodičmi na hotelové Silvestre, navždy je pre mňa Silvester spojený s filozofiou: Baby nebude sedět v koutě. Do nového roka som sa tak vždy pretancovala, či už v lodičkách, teniskách, alebo snehuliach.

A opäť prišla nová kapitola vtedy keď prikvitli do našej rodiny deti. Naštastie kamaráti, s ktorými Silvester oslavujeme od vysokej školy držia rovnaké životné tempo ako my, a teda máme aj deti cca podobného veku. A tak sa prirodzenou cestou zo spontánnych bujarých osláv Silvestra stali celorodinné chaty. Na to aby sme deti mohli nechať ešte úplne bez dohľadu ako naši nechávali nás, si ešte pár rokov počkajú, ale aj oni majú na našich chatách o dosť voľnejší režim ako štandardne, takže predpokladám že zdieľajú naše nadšenie zo silvestrovských chát rovnako ako my 🙂  Som zvedavá ako bude v ich spomienkach voňať Silvester. Varené víno sme medzičasom totiž vymenili prevažne za Whisky 🙂 Scenár ale ostáva rovnaký: sneh, oddych, zábava, kamaráti a tancovačky do rána.

OUTFIT:

Tento outfit som poňala ako spomienku na tie naše detské nóbl silvestre a doslovné zosobnenie mojej silvestrovskej filozofie: Baby nebude sedět v koutě. Tieto šaty zo Zootu mi výrazne pripomínajú šaty, ktoré mala Baby v Hriešnom tanci, a sú stvorené na to, aby sa v nich pretancovala celá noc. Samozrejme aj so zdvíhačkou – na ktorú som ale Tomáša nenahovorila, lebo by nás nemal kto odfotiť 🙂 Aj keď majú odvážny výstrih, perfektne sedia a dlhá nadýchaná sukňa uzemňuje výstrednejší vrch. Fascinuje ma na nich aj šnurovací chrbát. Doladila som k nim črievičky v rovnakej farbe aj s rovnakým šnurovaním, ale s veľmi pohodlným opätkom, v ktorom som schopná tú noc pretancovať. Náušničky sú handmade od Elishafox, mojej najobľúbenejšej šperkárky na takéto špeciálne príležitosti a k takýmto špeciálnym šatám. Tento rok si ich na reálnu silvestrovskú oslavu neoblečiem, pravdepodobne budem v teplákoch, keďže ideme opäť na chatu kde bude plno detí, plno kamarátov a úplne najviac pohody a dobrej nálady. Ale možno niekoho z vás čaká nóbl silvester a teda vám poslúžia ako inšpirácia. Nemohla som si ich jednoducho nechať pre seba, úplne som sa do týchto šiat zamilovala. Moje reálne chatové outfity vám ukážem v instastories.

Alebo by sa vám páčili skôr flitrované alebo volánové alebo krajkové šaty? Prípadne skúsite overal? Na Zoote ich nájdete veľký výber v rôznych štýloch.

Lúčim sa s vami už len poslednou myšlienkou: Prežite poslednú noc v roku presne tak ako chcete. Či už budete doma pod dekou, na námestí v páperke, na chate v teplákoch, alebo na párty v šatičkách. Najdôležitejšie je s kým sa s novým rokom lúčite a s kým najmä vstupujete do toho nového. Kamaráti sú po rodine hneď to najdôležitejšie v živote každého z nás.

Majte peckový silvester a šťastný pestrý nový rok vám prajem

Vaša Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Šaty: Zoot /  Lodičky: Publicdesire  / Naušnice: Elishafox

Za poskytnutie priestoru na fotenie ďakujem skvelému Bistru St.Germain

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.