S blogovaním o móde som začala pred polrokom. Dovtedy som módu len s nadšením sledovala. Takisto som sledovala a obdivovala aj slovenské stajlistky a fashion blogerky. Tomu, že teraz už patrím medzi ne, sa mi stále nechce uveriť. Takisto ako som neverila, keď sa mi ozvala Simi z blogu cisarovenovesaty s prosbou, či by som sa dala nahovoriť na netradičnú blogerskú spoluprácu a nechala sa pre zmenu nastajlovať od nej. To, že táto super baba, ktorá sa blogovaniu a stajlingom venuje 8 rokov, oslovila mňa, totálnu začiatočníčku mi imponovalo. Navyše Simi má úplne iný štýl ako ja, tak som bola veľmi zvedavá, čo z tejto spolupráce vzíde. Nechala som všetko na ňu a prišla v deň D na miesto stretnutia.

Simi dorazila ovešaná oblečením od hlavy po päty a začali sme fitting podľa jej predstáv. Tenisky, nohavice, oversize veci, secondhandové dedkovské sako, čierna, pánsky oblek… Nič, po čom by som v obchode siahla ja, a nič, čo by ste našli v mojej skrini. Keď som si to ale začala pod jej taktovkou obliekať, padla mi sánka. Geniálne! V živote by som nepovedala, že sa v takýchto stajlingoch budem dobre cítiť a už vôbec nie, že v nich budem aj dobre vyzerať.

Potom prišla vizážistka Maťka Krupčíková a povedala, že mi spraví len veľmi jemný nahý makeup. Takmer žiadne tiene, žiadne linky, len dokonalá pleťovka, precízne obočie, výrazné mihalnice a krvavé pery. Pozrela som sa do zrkadla a nespoznávala som sa. Ale páčilo sa mi, čo tam vidím.

Zavŕšila to forografka Kika Botlová, ktorá uplne zrušila moje naučené pózovanie a vlastne celý čas fotenia chcela, aby som sa len rozprávala s babami a vôbec si ju nevšímala.

Trio týchto spontánnych, energických profíčiek spôsobilo, že som absolútne opustila štandardnú Zrzkastyle a v nových outfitoch, vizáži a pri novom spôsobe fotenia som zrazu vypustila von moju novú tvár. Som zvedavá, ako sa vám tieto netradičné fotky budú páčiť.

Simi, Mati a Kika, ďakujem vám za dokonalý deň a za lekciu do života: občas veľmi pomôže upustiť od vecí, ktoré robíme štandardne, nejakým zaužívaným spôsobom. Keď opustíme svoju komfortnú zónu a necháme sa inšpirovať novými ľuďmi alebo vecami, priniesie to do našich životov novú, pozitívnu energiu. Zrazu budeme schopní sa na klasické veci pozrieť inak a otvoria sa nám väčšie možnosti a obzory. Či už v móde, akejkoľvek práci alebo súkromí.

Stajlistku a blogerku Simi som pre vás aj vyspovedala, tak verím, že svojimi radami pomôže prekročiť svoj tieň aj vám.

Ahoj Simi. Predstav sa nám prosím ťa v pár vetách: aká je stajlistka a blogerka Simona z Cisarovenovesaty?

Ahojte šeciiiii! Aká? Uhmmmm malá, hlučná, manipulatívna, nonstop organizovaná, celkom vtipná a stále dosť naivná. A šibnutá! A to kvalitne. Myslím, že ani vek ani manžel, a dokonca ani dieťa na tom veľa nezmenilo. Stále som zavislá na handrách, dizajne a móde, a tak. Najradšej sledujem ľudí a nasávam. Inšpiráciu samozrejme. Tú nasávam vlastne vždy a všade. Tak nejak podvedome…z filmu/hudby /kníh /jedla/ vône/ spomienok… Blogujem už véééľmi dlho. Je to môj spôsob prezentácie/komunikácie- toho, čo mám v hlave. Móda pre mňa prosto znamená veľa. Je to môj jazyk. Vyjadrujem ňou pocity, náladu, názor.

Svojimi stajlingami si ma vyviedla z mojej komfortnej zóny a ukázala mi nové možnosti v obliekaní, po ktorých by som sama nesiahla. Aká je tvoja komfortná zóna? V čom si najradšej oblečená?

Ďakujem za pekne položenú otázku. Neznášam totiž odpovedať na otázky typu : „Aký je tvoj štýl?” Neviem, som bloger, skúšam/hľadám/posúvam sa. Ale áno. Komfortnú zónu, “ejkej“ zachranné lano mám. Je to určite minimalizmus, oversized oblečenie, okuliare a pokrývky hlavy.

Robíš experimenty aj na sebe alebo sa dostatočne vyšantíš na stajlingoch pri práci a u seba ideš na istotu?

Takto. Vekom sa šantenie viac a viac presúva na stajlingy…ale myslím, že na SK pomery som stále utrhnutá z reťaze až až.

Čo by si poradila ženám, ktoré sa boja experimentovať v obliekaní?

Aby skúšali nové prvky a farby na doplnkoch. Prípadne doma. Raz sa mi podarilo jednu ženu naučit nosiť červený ruž. Páčil sa jej, no nemala odvahu. A tak ho nosila najprv doma, potom sa odvážila do obchodu, do práce a teraz ho nosí nonstop. Všetko je v našej hlave.

Čo by mali ženy robiť, aby našli to, čo im najviac pristane? Aby našli svoj osobitý štýl?

Skúšať. Skúšať. Skúšať. Nenakupovať, ale radšej skúšať. Odhodiť predsudky. Hrať sa. Je skvelé ísť sa vyšantiť do obchodov či sekáčov a skúšať si veci, ktoré by ste si na seba normálne nikdy nedali. Bude to znieť divne, ale aj fotka pomáha. Cvaknite sa vo veciach/outfitoch, ktoré nosíte, na mobil a s odstupom času (pár hodín) sa pozrite na fotky akoby bol na nich cudzí človek a skúste povedať, čo by ste zmenili. Čo sa vám páči, či naopak nepáči.

Existuje nejaký univerzálny stajlistický tip, ktorý pomôže k trendovejšiemu alebo štýlovejšiemu outfitu každej žene? 

DO-PLN-KY!!! 😉 …topánky…a kabelky…hahaha. Stačí biele tričko, rifle…štýlové topánky/kabelka či náušnice/šál a iný outfit je na svete. Štýlový. A! Finančne menej náročný.

Čo sú najhorúcejšie trendy na jar 2018, ktoré by sme nemali zmeškať?

Fialová je farba 2018, ale mám pocit, že sa s ňou tak tlačí na pílu, že o mesiac už bude aj out.

Ktoré si osvojíš určite ty?

Guličky. Saténové sukne. Slingback-y. Tmavomodrá riflovina. Dlhé tenké náušnice….ATĎ 😀

Ďakujem Simi za rozhovor a vám prajem pestrý deň,

Zuzana

Stajling: Simona Milková Cisarovenovesaty /Foto: Kristína Botlová / MUAH: Martina Krupčíková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.