Cieľom môjho blogu je prinášať vám módne inšpirácie. Takisto aj ja sledujem mnoho blogov a hľadám inšpirácie, ktoré si prispôsobím na svoj štýl. A takto sme sa stretli aj s Miškou Švárovou, ktorá bloguje pod nickom #modnytucet (bežte ju omrknúť na instagram alebo blog www.modnytucet.sk, určite sa oplatí) . Začali sme sa navzájom followovať a zistili sme že zdielame spoločnú lásku k červenej farbe. A tak slovo dalo slovo, a nafotili sme pre vás túto sériu, kde by sme vám chceli ukázať ako rôzne sa dá s trendom FW17 „RED“ vysporiadať.

1, ČERVENÁ OD HLAVY PO PATY

#allred resp. #redtotoe trend ktorý kraľuje predvádzacím mólam. Na uliciach ho ešte vídať málo, lebo mám pocit, že nie všetci zdieľajú našu lásku k červenej, a trošku sa jej boja. Áno, je to dosť výrazná farba, niekedy môže pôsobiť až agresívne, ale keď sa s ňou narába opatrne, je neoddolateľná a veľmi zmyselná. „Lady in red“ si určite každý všimne a zapamätá. Červená pasuje blondýnkam, tmavovláskam aj ryšavkám. Má mnoho odtieňov, z ktorých sa dá vybrať ten pravý pre vás.

Trend  all red môžete vidieť na Miške. A hneď sa mi natíska otázka: pôsobí podľa vás agresívne? Práve naopak. Miška skombinovala veľmi decentné červené kúsky. Okorenila ich opaskom, ktorý jej pekne vytvaroval postavu. Mimochodom takéto veľké opasky sú tiež veľkým trendom FW17 sezóny. Fishnet pančuchy a špicaté lodičky outfit krásne podčiarkli.

2, ČERVENÁ NA DOPLNKOCH

Ak si netrúfate na celočervený outfit, poslúžia vám aj červené doplnky. Ja som vsadila na čižmy nad kolená, ktoré milujem. Sú veľmi pohodlné vďaka nízkemu podpätku a nesmierne efektné. Aj z jednoduchého outfitu vyčarujú neprehliadnuteľný. Pripojila som aj červenú kabelku, šál a samozrejme červený rúž. Nieje nutné nosiť všetky doplnky v červenej naraz. Už dávno neplatí pravidlo že kabelka a topánky majú byť rovnakej farba. Ja som vám tu chcela ukázať viacero možností červených doplnkov a vy si pokojne  vyberte len jeden, ku ktorému máte prirodzene najbližšie. Siahnite pokojne aj po červených pančuchách, alebo červených šperkoch.

3. KOMBINOVANIE ČERVENEJ S INÝMI FARBAMI

Okrem toho, že je červená krásna a výrazná sama o sebe, je aj výborne kombinovateľná. Okrem kombinovania červenej s klasickými neutrálnymi farbami, vám ponúkam možno menej tradičné, ale o to zaujímavejšie inšpirácie kombinácií:

  • Červená + Army zelená. Túto kombináciu môžete vidieť aj na našich outfitoch. Je to silná vianočná kombinácia, no keďže sú to aj farby jesenných listov, výborne sa budete hodiť do jesennej prírody. Krásne sa dá zjemniť s púdrovou ružovou ( u Mišky na kabelke, u mňa na šále).
  • Červená + Biela + Čierna. Všetky 3 farby sú silné,preto odporúčam kombinovať maximálne 1 celofarebnú plochu a z ďalších 2 farieb použiť vzor ako napríklad čierno-biele pásiky, gingham, kohútia stopa, prípadne aj zvieracie motívy.
  • Červená + Žltá. Veľmi hravá a osviežujúca farebná kombinácia.
  • Červená + Denim. Stačí ak si k rifliam a  bielemu basic tričku obujete červené tenisky a hneď zaujmete.
  • Červená + Magentová + Oranžová. Moja obľúbená, veľmi výrazná a sofistikovaná kombinácia, s ktorou keď sa vyhráte, tak určite zabodujete.

Dúfam že po prečítaní tohto blogu dáte červenej zelenú a skúsite ju skombinovať podľa vášho vkusu. Uvidíte že toto vykročenie z vašej komfortnej zóny vám prinesie pozitívne reakcie okolia 🙂

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Košelové šaty: F&F Clothing / Vesta: Stradivarius / Šál: Pull&Bear / Čižmy: H&M / Kabelka: Mohito

Comment (1)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.