Presne pred rokom som si začala plniť svoj sen o blogovaní o móde. Ako som sa k tomu dostala, si môžete pripomenúť tu, už sa nechcem opakovať. Čo by som vám chcela napísať dnes, je to, čo mi blogovanie za ten rok dalo a čo môže priniesť aj vám, ak zvažujete či s blogom začať.

SPOZNALA SOM ÚŽASNÝCH ĽUDÍ:

Vy, moji milí followeri, ste to, prečo vidím, že moja vášeň a práca majú zmysel. Dávate mi neskutočnú energiu tvoriť a publikovať. Ste hnacím motorom a najlepšou spätnou väzbou a zrkadlom. Každý jeden z vás je reálny človek z mäsa a kostí a nikdy tomu nebude inak. Nikdy si žiadnych followerov kupovať nebudem, pretože je to pokrytecké a ja chcem žiť poctivo. Vždy, keď mi napíšete ako vás moje kombinácie nakopli k väčšej odvahe vo vlastných šatníkoch a že ste z toho šťastné, robí to neskutočne šťastnou aj mňa. Každý jeden lajk aj komentár mi dáva“ krídla“ tvoriť pre vás zas niečo nové. Ďakujem, že ste so mnou.

Spoznala som však aj veľa skvelých ľudí z blogerských kruhov. Áno, aj tento svet je plný konkurencie a neprajnosti, falše a závisti, ale viete čo? Ja si to jednoducho nepripúšťam a nevšímam. Nedám si pokaziť svoj ideálny a vysnený svet, ktorým pre mňa blogovanie je. Ničím. A tak sa radšej obklopujem ľuďmi, ktorých mi blogovanie prinieslo do cesty a s ktorými si rozumiem. Ktorí ma inšpirujú, s ktorými sa navzájom podporujeme a zabávame. Našťastie, je ich stále viac ako závistlivcov.

VYSTÚPILA SOM ZO SVOJEJ KOMFORTNEJ ZÓNY:

Blogovanie ma „núti“ prinášať vám dennodenne inšpirácie. A tak tvorím a vymýšľam nové zaujímavé outfity oveľa častejšie, ako tomu bolo, kým som neblogovala. Oveľa viac sa teda s oblečením hrám a skúšam kombinácie, ktoré by som inak možno vôbec nevyskúšala. Aj keď, aj predtým som skúšala veru kadečo :). Takže ako blogerka neinšpirujem len vás, ale vlastne aj sama seba.

NAŠLA SOM SI PRÁCU SNOV:

Vďaka kombinovaniu mojich outfitov ma už viackrát oslovili rôzni klienti, aby som im pomohla so stajlingom pre rôzne projekty. Rozhodla som sa pomáhať so stajlingom aj jednotlivcom, a tak som sa pustila do revízií šatníkov a pomáham hľadať vlastný štýl a kombinácie aj mnohým z vás. Toto ma veľmi teší a napĺňa, keď vás vidím, ako vás nové kombinácie rozžiaria a ako sa tešíte, keď „nakupujete“ vo vlastných skriniach.

Vďaka blogovaniu trávim mnoho času na Instagrame a neustále sa vzdelávam ohľadne marketingu na  sociálnych sieťach. Som rada, že sa našli aj klienti, ktorí mi zverili do rúk ich instagramový účet a tvorím pre nich obsah na promovanie ich produktov. Opäť mi to prináša nové výzvy a rozširuje obzory. Naučila som sa tvoriť a fotiť zátišia a flatlays a využívam aj svoj marketingový background z mojej pôvodnej profesie account directora v reklamnej agentúre, kde som pracovala dlhé roky pred materskou dovolenkou.

A v neposlednom rade makám dennodenne na svojom obsahu a blogovanie je už pre mňa prácou. Prácou, ktorú milujem. Je to tvrdá práca, aj keď to tak možno nevyzerá. Ale vymyslieť outfit, pripraviť ho, zladiť s miestom fotenia, nafotiť, upraviť, napísať popis alebo článok, prípadne kreatívne predstaviť nejaký zaujímavý produkt nie je zábavka na päť minút. Je to krásna, tvorivá, pestrá, ale aj náročná práca, ktorá nepozná večer, sviatok ani víkend a z časti ani súkromie. Keďže sa ale už stala mojou súčasťou, zatiaľ ma viac napĺňa, ako vyčerpáva.

MÁM PRÍSTUP K NOVINKÁM A VYCHYTÁVKAM:

Pre mnoho začínajúcich blogerov je najväčšie lákadlo práve to, že ich budú pozývať na podujatia, a že dostanú veci zadarmo. Nebudem sa tváriť, že pre mňa je to nepodstatné, ale nie je to na prvých priečkach toho,  prečo blogujem. Každopádne je veľmi príjemné chodiť na tlačové konferencie, predstavovania nových produktov, módne prehliadky a ďalšie eventy, ktoré pre blogerov firmy organizujú. Takisto je super mať možnosť otestovať produkty, ku ktorým by som sa inak nedostala. Vám odporúčam len tie, s ktorými som naozaj spokojná aj ja sama. Spoznala som mnoho úžasných ľudí zo slovenskej hand-made sféry a ich produktami som väčšinou unesená.

Čo by som povedala na záver? Ak čakáte, že blogovanie vám zo dňa na deň prinesie slávu, peniaze, produkty zadarmo a vyložené nohy, tak sa doňho ani nepúšťajte. Ak ste však ochotné na sebe tvrdo makať a móda je vašou skutočnou vášňou, ktorú máte hlboko pod kožou, pridajte sa do nášho blogerského sveta. Objektívne nie je vždy ružový. I keď pre mňa je 🙂.

Pestrý deň vám prajem a teším sa na náš spoločný ďalší rok plný výziev, kreativity, módy, vizuality, farieb, vzorov, krásna…

Vaša Zuzana

Foto: Môj dvorný fotograf Tomáš Figura (@tom_loft), bez ktorého by môj blogerský rok zďaleka nebol taký úspešný. Tomáš je úžasný človek a profesionál a ja verím, že raz to svojim fotoumením dotiahne naozaj ďaleko.

Outfit: Sveter: Zara / Sukňa: Pull&Bear / Topánky: Answear (kúpite tu)