Konečne nám vonku svieti slniečko. Ja už nemusím pri foteniach mrznúť a môžem vám ukazovať okrem kabátov a búnd už aj spodnejšie vrstvy. Veľmi sa z toho teším. Na prvé jarné fotenie som teda siahla po veselých jarných šatách zo Zoot, ktoré presne vyjadrujú moju súčasnú slnečnú náladu a mám ich v tomto období veľmi v obľube.

Posledných pár sezón sú kvety na výslní trendov a nebude tomu inak ani na jar a v lete. Ak siahnete po akejkoľvek potlači kvetov, neurobíte krok vedľa. Ak si trúfnete skombinovať kvetinovú potlač na viacerých kúskoch alebo ju doplníte iným vzorom, budete maximálne trendy. Ak chcete vytvoriť harmonickú kombináciu, stačí sa držať týchto jednoduchých pravidiel:

  • KVETY FUNGUJÚ PEKNE S PÁSIKMI, ZVIERACÍMI MOTÍVMI ALEBO ĎALŠÍMI KVETMI.
  • FAREBNÁ ŠKÁLA oboch vzorov by mala byť rovnaká, aby sa k sebe pekne hodili.
  • VEĽKOSTNÝ BALANS je pri viacerých potlačiach dôležitý, aby vzájomne vzory nebojovali o pozornosť, ale dopĺňali sa. Jeden by mal byť teda väčší a druhý menší. Veľkosť si zvoľte vhodne k typu vašej postavy. Aby väčšie vzory opticky zväčšili to, čo máte menšie, a malé zas zmenšili to, čoho máte nadelené viac, ako by ste chceli 🙂
  • VZORY ĎALEJ OD SEBA. Profíčky zvládnu skombinovať aj vzorovaný top aj sukňu. Ak ale nemáte tak plný šatník, aby ste mohli vytvoriť takúto harmonickú kombináciu, siahnite radšej po plochách, ktoré sú od seba vzdialenejšie. Teda skombinujte vzorovaný top a topánky. Alebo sukňu a čelenku, prípadne kabelku.
  • ROVNAKÝ VZOR, INÁ FARBA. Ak máte k dispozícií rovnaké kúsky len v rôznych farbách, máte to najjednoduchšie a nemáte čo pokaziť. Jedine žeby šlo o úplne nekompatibilné farby. Pozrite napríklad na moju kombináciu tu.

V tomto outfite som zvolila jeden výrazný kvetinový kúsokšaty a doplnkový menší pásikavý vzor na náhrdelníku. V tomto prípade vedia 2 vzory pekne spolu fungovať, aj keď sú priamo na sebe, vďaka tomu, že náhrdelník je jednoduchý a celková farebnosť sa drží v 3 rovnakých farbách. O to viac sme sa ale s Tomášom vybláznili na lokácii a pár vzorov môžete vidieť aj tam.

Strih aj potlač šiat sú veľmi uvoľnené a evokujú mi hippies štýl. Preto som ich aj úplne uvoľnene doladila. Overtheknees čižmy som spustila ležérne padať okolo lýtok. Pod šaty som navliekla rolák, ktorý zaujímavo vytŕčal na krku a rukávoch. Milujem roláky, ak som vám ešte nehovorila. Sú to basic kúsky, ktoré perfektne doplnia akýkoľvek outfit. Tento rolák vláčim kade tade a vždy inak- pozrite napríklad tutu. Navyše vie rolák efektne poslúžiť účesu a vykúzli vám za pár sekúnd „fejkového“ boba. Jednoducho si len rolák oblečte na rozpustené vlasy a tie nechajte vnútri roláku. Povytiahnite ich len jemne, aby ste vytvorili efekt boba. Ja mám vlasy vpredu stále trošku kratšie z dorastajúcej ofiny a vietor bol nemilosrdný, tak efekt nie je dokonalý, ale skúste tento účesový trik niekde do interiéru a uvidíte, že neostane nepovšimnutý.

Ale späť k hippies. Tento look ešte podporil klobúk a slniečkovské doplnky. Stále počujem len „prúpovídky“ o ružových okuliaroch, ale skúste si nasadiť takéto žlté a hneď budete mať pocit slnečného dňa. O tom, ako mi táto GadoGado kabelka z Bali zakaždým vyčaruje slnko v duši som písala už tu.

hippies hnutí mi bola sympatická uvoľnená, pestrá a hravá móda, ale aj filozofia, ktorú vyznávali. Spontánnosť, sloboda, láska, mier.  „Make love, not war“ by sme si mali zachovať aj v súčasnej dobe. Prajem vám teda veľa lásky v akejkoľvek podobe (určite aj sebalásky), mier a pokoj v duši. Navyše veľa jarného slniečka.

Majte pestrý deň,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura, @tom_loft

Outfit: Šaty: Zoot (kúpite tu) / Rolák: Stradivarius / Čižmy: Biblos na Laurinskej / Kabelka: GadoGado.cz (kúpite tu) / Okuliare: H&M / Sako: suvenír z Benátok / Klobúk: Reserved

Comments (2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.