DO KOČA AJ DO VOZA

Po Zarine ŠimkovičLucii Havašovej/ Miestni by som vám v júlovej časti môjho seriálu „vyrobené na Slovensku“ chcela predstaviť návrhárku Martinu Grešovú, ktorá tvorí pod značkou Belvoirboutique. Na Instagrame vystupuje pod nickom @kdebolotambolo a tento názov podľa mňa presne vystihuje jej tvorbu. Modely, ktoré vychádzajú spod jej rúk, sú totiž určené pre mestské princezné. Hodia sa aj do koča aj do voza. Maťka vám buď vytvorí šaty na mieru alebo si môžete vybrať z modelov, ktoré ponúka na svojom Instagrame alebo e-shope. V ponuke má casual kúsky, ktoré sú určené na bežné nosenie (aj keď v nich nikdy nebudete pôsobiť bežne, keďže sú veľmi originálne a prepracované). Ak sa chystáte na nejakú slávnostnejšiu príležitosť, takisto u nej nájdete širokú ponuku šiat, v ktorých budete neprehliadnuteľné. Maťka vyzdvihuje ženskosť a robí to rafinovaným spôsobom. Poďme sa spolu pozrieť, aké modely som si od nej vybrala ja :).

ČERVENÉ ŠATY

Červené šaty sú podľa mňa ideálnou voľbou, ak chcete zaujať a byť neprehliadnuteľná. „Lady in red“ neostane nikdy bez pozornosti. Na týchto šatách sa mi páči riešenie dekoltu a rukávov. Krásne odhaľujú kľúčne kosti a nariasené rukávy pekne formujú postavu.

ZLATÉ SAKOVÉ ŠATY

Kúsok z tohto outfitu som vám už odhalila predminulý týždeň a zožal veľký úspech. Toto predĺžené sako je vrcholom ženskej rafinovanosti. Absolútne nič viac k nemu nepotrebujete, vystačí si ako jediný kúsok, ktorý na sebe budete mať. Ak je to však na vás príliš odvážne, pokojne si pod sako oblečte bralet, tričko alebo košeľu. Jeho farba ma dostala. Povýšila ho na vysokú eleganciu a mne sa navyše perfektne hodí k vlasom.

VZOROVANÉ DLHÉ ŠATY

Toto je univerzálny kúsok. S výraznými večernými náušnicami a sandálkami ich využijete na slávnostnejšiu príležitosť, s rifľami a tielkom aj ako kimono na bežný deň. Sú z veľmi ľahučkého materiálu, takže pri každom kroku krásne vejú a opäť zaručia, že si vás bude ťažko nevšimnúť.

ZELENÁ KOŠEĽA A BIELE NOHAVICE

Keď som túto zelenú košeľu videla na vešiaku, povedala som si UF. Vyzerala trošku „babkovsky“ a sama by som po nej určite nesiahla. Keďže ale zelenú farbu milujem a Maťka to vie, prehovorila ma, aby som ju vyskúšala s bielymi nohavicami s vysokým pásom. A ja som z výsledku odpadla. Košeľa pôsobí honosne práve vďaka tej „babkovsky“ pôsobiacej látke a nariasenému strihu. S bielymi nohavicami krásne tvaruje postavu a vyvažuje proporcie. Nakoniec je to môj najobľúbenejší stajling z celého fotenia.

Ak som vás touto ochutnávkou kúskov z dielne Belvoirboutique navnadila, určite vám odporúčam kliknúť aj na web tu. Budete mať jediný problém – nebudete si vedieť vybrať.

Pozývam vás aj prečítať si rozhovor s autorkou týchto krásnych modelov – Martinou Grešovou:

Ako si sa dostala k módnemu navrhárstvu?

V dnešnej dobe má človek prístup k sociálnym sieťam, na ktorých vidí všetky tie krásne šaty a oblečenie a potom príde do obchodov a nemá si čo kúpiť. Buď sú veci nekvalitné alebo nepekné. Veľakrát sa mi stalo, že som potrebovala outfit buď nejakú akciu, len tak na posedenie v piatok večer s kamoškami alebo na príjemnú večeru s priateľom. No nič, čo by sa mi páčilo, som nenašla. Pritom je to tak zvláštne, keďže všetky tie obchody sú preplnené oblečením za pár eur. Tak to bol asi ten moment, kedy som sa rozhodla tvoriť.

 

S akými prekážkami alebo výzvami bojujú slovenskí návrhári najviac?

Presne s tými obchodmi, ktoré nájdete v nákupných centrách. Vždy sa zamýšľam nad tým, prečo by si niekto kúpil moje šaty za 200 eur, keď si môže kúpiť šaty za 30 eur. Ale som rada, že Slovenky chcú byť výnimočné a podporujú slovenských návrhárov. Chcú mať niečo iné, chic, také, čo nemá tisíc ďalších dievčat.

Videla som u teba aj kolekciu večerných šiat aj dennú kolekciu. Čo radšej tvoríš?

Asi na to neviem odpovedať. Ja som skôr taký chlapčenský typ, takže milujem nohavice a košele. Ale tvorba šiat je… to sa nedá opísať… proces, skvelý, krásny. Keď skladáte látku, cítite ten materiál v ruke, snažíte sa vytvoriť niečo, v čom by sa mala žena cítiť ako princezná. Tak asi šaty ;).

 

Ako by si opísala svoju typickú zákazníčku?

Začala som so svojou značkou kvôli obyčajne neobyčajným ženám ako som ja, ako si ty. Ktoré si chcú obliecť šaty, ktoré vidia v TV, ktoré si obliekajú hviezdy v Hollywoode, no nechcú za ne minúť tisíce eur. Ženy, ktoré chcú zažiť pocit výnimočnosti. Na chvíľku sa cítiť bezchybne. Moja zákazníčka je každá žena, ktorá chce byť krásna a chic.

Máš nejaký obľúbený materiál, z ktorého najradšej tvoríš?

Poviem na rovinu. Nešijem šaty z hodvábu a podobne drahých látok. Ak si to niekto vyžiada, samozrejme môžem. No začala som so svojou značkou práve kvôli tomu, aby oblečenie, čo tvorím, nestálo tisíce.

Poviem príklad:

Sedela som v hľadisku na Slovenke roka. Vedľa mňa sedela krásna žena v dlhej róbe svetlej farby, z hodvábu. Ja som mala na sebe šaty, ktorých sukňa bola z mušelínu (100 % polyester). V hľadisku bolo veľmi horúco zo všetkých tých kamier a programu. Aj ja aj ona sme si vyrolovali róby nad kolená, aby sme aspoň trochu prežili to teplo. Po chvíľke sme obe rozrolovali šaty späť do dĺžky. Moja sukňa nemala jeden záhyb, jej sukňa bola úplne pokrčená, sama bola z toho nešťastná, že si už nebude môcť spraviť ani jednu fotku. Takisto následná údržba šiat, ja svoje hodím do práčky na ručné pranie na 30. Ona? Čistiareň, ak jej to čistiareň vôbec vezme. Mne sa už veľakrát stalo, že takéto šaty v čistiarni ani nechcú vziať, lebo sa boja poškodenia.

Čo najradšej nosíš oblečené ty?

Je to rôzne, záleží od príležitosti. Môj najobľúbenejší outfit je župan 😉 Milujem tepláky a tenisky. Milujem rifle/nohavice a košele. Ale takisto zo seba milujem spraviť dámu či princeznú a obliecť si nádherné šaty 😉

Martinke ďakujem za rozhovor, aj za tieto nádherné modely. Všetky outfity sú aktuálne dostupné na eshope Belvoirboutique.

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana