Posledné týždne sa v Bratislave pretrhlo vrece s fashion podujatiami. Začalo to Bratislavskými módnymi dňami, ktoré sa mi žiaľ kvôli chorobe detí nepodarilo absolvovať. Vynahradila som si to teda návštevou až troch dní zo štyroch na prehliadkach Eurovea Fashion Froward o ktorých vám postupne napíšem.

Prvý krát sa prehliadky konali v divadelnom sklade a nie v stane na námestí Eurovea ako po iné roky. Mňa tento urban priestor veľmi uchvátil a aj samotné podujatie sa mi veľmi páčilo.

DEŇ 1: VIP PREHLIADKA MIKLOSKO FASHION DESIGN

Modely boli trendové, originálne, neprehliadnuteľnéprepracované. Navyše stajling dotiahnutý do poslednej bodky. Hudba nadupaná, modelky profesionálne pôsobiace, s výrazným a ladiacim make-up a hairstylingom. Komplexný estetický zážitok.

Prehliadka bola rozdelená na 2 časti:

1, Streetová čierno-biela kolekcia spájajúca mikiny s nápisom MKLSK a trendové sukne.

2, Elegantnejšia Rockabilly chic kolekcia plná sukní, kabátikov, šiat a kostýmov vhodných na denné, alebo večerné príležitosti. Každý jeden model bol iný a každý niečím zaujímavý.

Ferko Mikloško nám naservíroval všetky aktuálne trendy na sezónu SS2018 spracované vo svojom štýle. Mohli sme vidieť strapce, plisované sukne v kombinácii s mikinami, metalické odlesky, rifľovinu od hlavy po päty, zaujímavé potlače, zvieracie vzory v tradičnom leopardovi, aj netradičnom kohútovi, transparentosť, kvety. To všetko v originálnych prevedeniach. Vyhral sa aj s doplnkami, kde opäť spracoval trendy: ľadvinky, ponožky v sandáloch Topánkovo, šatky okolo krku.

Po tejto nadupanej šou, som si užila aj afterparty. Stretla som tu mnoho kamošiek blogeriek. Navyše som mala tú česť porozprávať sa aj s podľa mňa najkomplexnejšou Miss posledných rokov Kristínou Činčurovou a iba som sa utvrdila v tom, aká je to úžasná žena. Nádherná navonok aj zvnútra. Nenadarmo jej Ferko zveril otvorenie svojej šou.

Môj outfit bol zložený z pásikavých minišiat asymetrického strihu, ktoré som využila ako top k dlhej pásikavej sukni. Tieto kúsky mám vo svojom šatníku už pár rokov a baví ma skúšať ich rôzne variácie. Black&White komplet som oživila červenými topánkami zo Zara.

Modely: Mikloško Fashion Design

Fotky modelov: Reefe / Fotky backstage: Tomáš Figura , Dominik BabušíkJán Boccacio Zemiar

Za pozvanie ďakujem: Veronike Svobodovej