Blogovanie mi do života prináša mnoho pozitívnych vecí. Jednou z nich sú aj blogerské kamarátstva a známosti. Baby, ktoré som mala tú česť spoznať za moje krátke pôsobenie v tejto blogerskej „rodine“, sú všetky veľmi milé, štýlové a krásne. Mám preto veľmi rada blogerské spolupráce, pri ktorých spoznám nové dievčatá alebo utužím vzťahy s blogerkami, s ktorými som už spolupracovala. Takou je aj JankaTopanka, s ktorou sme spolu už nafotili edíciu outfitov na vianočný večierok viď tu. Dnes sme sa pustili do blogerského battle.

Najčastejšie tieto „súboje“ fungujú tak, že blogerky dostanú od nejakej značky rovnakú vec a každá si ju nastajluje a nafotí podľa seba. Followeri potom môžu rozhodovať o tom, ktorej spracovanie sa im páči viac. Má to však aj hlbší význam, ako sa na prvý pohľad zdá. Nerobíme to preto, aby sme si dokazovali, ktorá sme lepšia. Robíme to preto, aby sme ukázali vám, našim followerom, ako sa jedna vec dá nastajlovať do dvoch odlišných štýlov, a aby sme vás inšpirovali k takémuto kombinovaniu aj doma.

S Jankou sme to urobili trošku inak. Strihli sme si rovno spoločné fotenie. Každá sme ružový kabát zo Zoot nastajlovali vo svojom štýle. A to, že máme tie štýly úplne odlišné, je jasné už na prvý pohľad 🙂 .

Janka je nohavicová, oversizefreestyle kráľovná, ktorá vychytáva zaujímavé detaily a rada nosí najmä rôzne špecialitky od slovenských dizajnérov. Ružovú farbu by ste štandardne v jej šatníku hľadali márne, ale tento kabát ju nadchol, tak vyšla trošku mimo svojej komfortnej farebnej zóny. Celý ho dostajlovala do streetovej verzie a´la Michael Jackson. Odpadla som najmä z jej ľadvinky a ponožiek. Janka je proste unikátny zjav. Chápete, že ona prišla úplne nenalíčená a vyzerá takto dokonalo.

Napriek tomu, že som dopredu nevidela, ako Janka kabát doladí, vedela som, že pôjde pravdepodobne do „pohoďáckej“ verzie a ostane verná svojmu štýlu. Aj preto som sa rozhodla vám ukázať kabát kontrastne, v elegantnejšom a ženskejšom prevedení. Skombinovala som zelené šaty a červenú mikinu s rovnakou kvetovanou potlačou zo Zoot. V kombinovaní týchto 2 farieb som pokračovala aj na pančuchách. Spodné pančuchy som si dala červené a na ne som si obliekla ešte zelené. Na jednej strane mi bolo teplejšie, a zároveň som docielila zaujímavú farbu tým, že spod zelenej červená presvitala len tlmene. Skúšali ste už niekedy takúto pančuchovú dvojkombináciu? Pančuchy som doplnila zamatovými ponožkami a zelenými zamatovými členkovými čižmičkami. Kabát som previazala zeleným opaskom, aby som jeho oversize strih trošku vytvarovala a prispôsobila tomuto ženskejšiemu stajlingu.

Každá sme úplne iná, ale pritom kabát na oboch pôsobí veľmi prirodzene. Najväčšia sila kvalitných kúskov oblečenia je totiž v ich univerzalite a kombinovateľnosti. Čím viac takýchto kúskov, ktoré viete nastajlovať do viacerých aj kontrastných stajlingov vlastníte, tým bohatší je váš šatník. Ja sa preto riadim aj pri nákupe nových vecí tým, že si v hlave skúsim premyslieť aspoň 3 kombinácie, ktoré budem vedieť s danou vecou vytvoriť z vecí, ktoré už v šatníku mám. Ak mi to ide, danú vec kupujem. Ak nie, nechám ju v obchode, lebo by som k nej potrebovala dokupovať hneď ďalšie veci, a to mi za ďalšie nákupy a míňanie peňazí nestojí. Samozrejme, ak nejde o nejaký super špeciálny kúsok. Pri takom idú nabok všetky pravidlá 🙂 .

Verím, že sme vás s Jankou inšpirovali a skúsite si aj doma svoje zabehnuté kombinácie trošku ozvláštniť niečím, čo ste doteraz ešte nevyskúšali.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tom_loft

Outfit Janka: Kabát: Zoot (kúpite tu) / Nohavice: Zoot (kúpite tu) / Tenisky: Zoot (kúpite tu) / Ľadvinka: Zoot (kúpite tu)/Ponožky:Ripndip / Klobúk a rolák: H&M

Outfit Ja: Kabát: Zoot (kúpite tu) / Šaty: Zoot (kúpite tu) / Mikina: Zoot (kúpite tu) / Kabelka: F&F / Topánky: Public Desire ( podobne tu) / Ponožky a pančuchy: Calzedonia

 

Comments (2)

  1. Oba outfity jsou vydařené, ale je jasné, že tvůj mne nadchnul. S pončochovými kalhotami to dělám také. Ta výsledná barva je pecka. Dokonalý efekt.

Comments are closed.