S letom sa pomalyčky lúčime. No netreba sa vzdávať všetkého, čo sme v lete mali radi. Mne osobne veľmi prekáža, že keď sa ochladí, väčšina ľudí automaticky siaha po nohaviciach a tmavých farbách. Prečo si to robíme a vnášame tak pochmúrnosť aj do oblečenia a svojich nálad? Využime ešte lúče slnka, aj keď už tak nehrejú a prežime jeseň vo veselých a pestrých šatách, ktoré nám zdvihnú náladu. Že to šaty nedokážu? Tak schválne, spravte si na sebe malý test. Oblečte si niečo čierne a postavte sa pred zrkadlo. Potom si oblečte kvetované, alebo aspoň farebné šaty. Ako ste sa cítili a tvárili pri oboch pohľadoch do zrkadla? Ak vám čierna vyčarila úsmev, tak vám gratulujem a noste ju naďalej. Ak nie, poďte sa so mnou inšpirovať výberom šiat zo stránky lookio.sk a rozžiarte si jeseň.

JESENNÉ BOHO:

Synonymom boho štýlu je pre mňa leto. A práve preto rada siaham po boho šatách aj na jeseň, lebo mi leto pripomínajú. Stačí ak si vyberiete dlhý rukáv, alebo maxi šaty a vynosíte ich aj v chladnejších mesiacoch. Pokojne ich navrstvite aj so svetrami, koženými alebo rifľovými budnami. Na nohy obujte ultratrendy cowboyky, na hlavu klobúk a šup užívať jeseň ako keby ste boli na letnom festivale, alebo dovolenkeJ

Tu je malá výberka boho šiat zo stránky lookio. Maxi, košeľové, alebo tropické.

DARK GLAM:

Ak už máte naozaj silnú potrebu siahnuť po tmavých farbách, vyskúšajte trend sezóny SS19 tzv. Dark glam. Na tmavých podkladoch sa nosia pestré kvety. Tento trend je mixom romantiky a gotiky, takže ho tak aj dolaďte: namiesto lodičiek a saka, si k dark glam šatám oblečte bagandže a koženú budnu.

Páčia sa vám maxi šaty, s bodkami a zebrou, alebo a červenými aplikáciami?

ZVIERACIA POTLAČ:

Zvery kraľujú aj tejto sezóne. Klasického leoparda skúste vymeniť za jeho farebné variácie, alebo ho nahraďte úplne iným zverom a vneste do mestskej džungle trochu nového vetra.

Osloví vás viac zebra, ružový leopard, alebo tento mix zverín?

JEDNOFAREBNÉ:

Ak vám vzory nič nehovoria, siahnite po jednofarebných šatách a dolaďte ich od hlavy po päty v jednej farbe. To je ďalším trendom sezóny. Colorblockingu na chvíľku odzvonilo. Nosí sa jedna farba na šatách aj dopnkoch.

Vyberiete si belasé, červené, alebo žlté šaty?

SAKOVÉ:

Sakové šaty sú moja láska- písala som o nich aj v článku sakové šaty 3 krát inak. Dajú sa využiť na viacero spôsobo a príležitostí a pôsobia elegantne a zároveň veľmi šik. Využijete ich aj ako sako.aj ako šaty.

Pristanú vo vašej skrini ružové, zelené alebo červené.

Na stránke lookio.sk nájdete odomňa aj podrobnejší článok na tému jesenných šiat s obrovským výberom krásnych modelov. Aj tieto moje rolákové šaty  aj krajkové sú od nich a poviem vám mala som čo robiť aby som si vybrala len jedny.

Foto: Tomáš Figura @tom_loft, lookio.sk/Tamsin

Pestrý deň vám prajem,

Zuzka Zrzka