objavíš nepoznané. Nepoznané pocity, nepoznané zážitky, nepoznané skúsenosti.

Pred polrokom ma mimo mojej komfortnej zóny prvýkrát dostala Simi z blogu Cisarovenovesaty. Nastajlovala ma podľa jej videnia a štýlu. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku. Zrazu som sa ocitla od hlavy po päty v čiernej, ktorú štandardne odmietam. Alebo v dedkovskom saku zo sekáča a pánskom tričku skombinovaným s lodičkami. Veci, ktoré si na seba štandardne neoblečiem spôsobili, že som sa cítila úplne neštandardne. Bola som rada, že som to mala šancu vyskúšať a zistiť, že obliekať sa dá aj inak ako ja bežne zvyknem.

Preto, keď som dostala novú ponuku ísť do podobného projektu, ani sekundu som neváhala. Vedela som, že môžem len získať. Zadanie bolo jasné: nastajlovať do streetstyle módy na revanš Simču a prizvať si ešte jednu blogerku. Tú by nastajlovala Simi a ona zas mňa, nech to máme pekne do kolečka. Okamžite padla voľba na Janku z blogu JanaHblog, ktorú jednoducho milujem pre to aká úžasná osoba to je, a preto, ako dokonale to so streetstyle vie.  Tešila som sa, že ma jej stajling zas posunie o krôčik mimo mojej komfortnej zóny a trošku viac k streetstyle, s ktorým sa sama stále nedokážem úplne s ľahkosťou popasovať.

Značka Board Paradise nám poskytla dokonalé zázemie. Z jej širokej ponuky nebol problém povyberať toľko rôzneho oblečenia, aby sme vytvorili tri úplne rozdielne stajlingy.  Majú všetko od teplákov, cez rifle, športové aj streetové tričká, mikiny, čiapky, tenisky, tašky aj výbavy na snowboard, na ktoré sa mimoriadne teším v zime.

Ja som sa Simi snažila nastajlovať tak, aby sa cítila dobre. Nerada siaham po extrémoch, keď obliekam niekoho iného. Viem, že má rada oversized veci, a tak som siahla automaticky po pánskom sortimente. Našla som nádhernú vojenskú košeľu, ktorú som použila ako šaty. Predsalen bola ale trošku krátka, tak som ju doplnila priesvitnou tylovou sukňou. Opätky, klobúk a opasok dotvorili tento pánsky oversized štýl zas do niečoho ženskejšieho, čo je môj rukopis. Tak čo poviete, páči sa vám Simi v takomto prevedení? Splnila som zadanie?

Janka ma „strašila“, že bez čiernej sa môj outfit nezaobíde a tak som pár nocí pred fotením veru mala čierne nočné mory 🙂 Nakoniec bola ku mne ale mierumilovná a skončilo to len pri čiernych doplnkoch. Oversize mikinu mi zastrčila do brutálnych rifľových cullotes po ktorých by som na vešiaku nikdy nesiahla, lebo by som si myslela, že ma budú rozširovať. Tie mi však vytvroili takú štíhlu líniu, že som nechápala. Ako doplnky zvolila dve verzie: farebné ponožky s lodičkami a šiši čiapkou s ušami, a tenisky s beanie čiapkou. Ktorá verzia sa vám páči viac?

Simi Janku nastajlovala do pánskej mikiny, a namiesto sukne jej len uviazala košelu. Opäť pánsku. Výrazné ponožky do výrazných sandál a aby toho nebolo málo: výrazný turban vytvorený z pánskeho trička. Keďže sa ale farebnosť držala pri zemi, ani toľko výrazných prvkov nevadilo a nepôsobilo príliš prestrelene.

Všetky tri sme tak vyšli zo svojej komfortnej zóny, naučili sme sa niečo nové a stajlingové tipy, ktoré sme si jedna druhej ukázali určite využijeme vo svojich ďalších outfitoch.

Aký odkaz by som vám týmto projektom chcela odovzdať? Nebojte sa experimentovať. Skúšajte veci, po ktorých by ste normálne nesiahli. Spravte si nájazd do obchodu, alebo vlastnej skrine s kamarátkou a oblečte jedna druhú. Občas sa oplatí odosobniť, otvoriť novým možnostiam a získať nečakané.

Foto: Tomáš Figura / @tom_loft

Outfity: Board Paradise