Čo najlepšie zahreje v zime? No predsa kožušina. Navyše je to veľmi výrazná a mimoriadne trendová záležitosť. Túto sezónu sa akoby roztrhlo vrece najmä s kožuchmi. Vyrábajú sa v rôznych strihoch, rôznych výrazných farbách a rôznych štýloch. Na uliciach tak môžete stretnúť dámy v klasických elegantných, luxusne pôsobiacich kožuchoch, ale aj mladé fashionistky, ktoré si ku farebnému kožuchu dajú tenisky a tričko s Mickey Mouse a vyzerajú neskutočne dobre. Ja svoj ideálny kožuch ešte stále len hľadám. Snáď sa mi to do konca zimy podarí, aby som vám o kožuchoch mohla napísať samostatný článok. V tomto článku by som sa totiž chcela venovať skôr tomu, ako byť trendová s kožušinou, no nemusieť investovať veľa peňazí.

KOŽUŠINOVÁ VESTA:

Lacnejšou verziou kožucha je kožušinová vesta. Vyrábajú sa v prevedeniach od výmyslu sveta. Môžu sa nosiť na basic tričká, výraznejšie košele alebo aj na šaty a outfitu dodajú luxusnejší nádych. Skúsili ste si však kožušinovú vestu obliecť aj ako vrchnú vrstvu na kabát? Ozvláštnite tým kabát, ktorý nosíte celú zimu, a dodáte si extra tepelnú vrstvu. Ak previažete vestu spolu s kabátom navyše opaskom, skrotíte jej mohutnosť, vytvoríte si peknú ženskú siluetuzjednotíte kabát s vestou. Za pokus to stojí 🙂 .

KOŽUŠINOVÝ ŠÁL:

Tomuto doplnku som ja prepadla na plnej čiare. V obchodoch je obrovský výber za nízke ceny, najmä teraz vo výpredajoch. A tieto umelé kožušinové šále sa už vyrábajú tak jemnučké, že mám chuť mať ich omotané okolo krku celý deň. Kožušinové šále opäť ozvláštnia jednoduchý kabát a dodajú outfitu exkluzívnejší look. Môžete ich nosiť klasicky prehodené okolo krku alebo experimentovať a skúsiť ich prehodiť len na jednu stranu asymetricky, ako som to ja urobila tu.

KOŽUŠINOVÁ KABELKA:

Tu sa síce stráca tepelný benefit kožušiny, keďže kabelka vás nezahreje, ale váš outfit zaručene ozvláštni. Ak si netrúfate na celokožušinovú kabelku, skúste aspoň na klasickú kabelku zavesiť kožušinový prívesok.

KOŽUŠINOVÉ DOPLNKY:

Stále je to na vás priveľa kožušiny? A čo tak siahnuť len po kožušinovom brmbolci, kožušinovom leme na kapucni alebo rukaviciach, prípadne po kožušinovom opasku?

MÔJ OUTFIT:

Tento šál z umelej kožušiny som si kúpila online vo výpredajoch v Stradivariuse a nemohla som sa dočkať, kedy mi príde. Tým, že má na sebe viacero zemitých farieb, hodí sa mi k viacerým zimným kabátom. Môžem ním oživiť základný monochromatický outfit  alebo sa hrať s viacerými farbami, ktoré sa v ňom nachádzajú a opakovať ich aj na oblečení. Tak som to urobila aj v tomto outfite. Použila som oranžový kabát, okrové široké nohavice, béžový klobúk a kabelku, ktorá kombinuje viacero farieb nachádzajúcich sa na šále. Celkový look som doplnila už len jemnými zlatými prsteňmi, hodinkami a tenkým opaskom.

Ako ste na tom vy? Máte už svoj top kožušinový kúsok sezóny?

Pestrý deň vám prajem,

Vaša Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit:  Kabát: H&M / Nohavice: Zara / Kabelka: Parfois / Čižmy: Topánkovo / Šál: Stradivarius (vypredaný, podobný tu) / Prstene: F&F /Hodinky: Fossil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.