Odkedy som si urobila detox šatníka (môj „návod“ nájdete tu), uvedomila som si, koľko kúskov vlastne zbytočne skladujem, lebo ich nenosím. A tak som si dala sama pre seba tvrdú výzvu. Pár starších vecí, s ktorými som sa naozaj nedokázala rozlúčiť na prvú „šupu“, som vyradila na kôpku s otáznikom, aký bude ich ďalší osud. Buď si ich do mesiaca oblečiem, alebo idú definitívne preč.

V tomto outfite sú hneď 2 kúsky z tejto otáznej kôpky: sukňa a kabát.

Kabát má 7 rokov a svoju zlatú éru už zažil, lebo som ho nosila naozaj veľmi často. Trošku sa mi tak „prejedol“ a posledné 2 roky som ho vyťahovala naozaj už len sporadicky. Nie je extra teplý, ale jeho farba ho zachraňuje na plnej čiare. Oživí jednoduchý outfit a ten výrazný ešte podčiarkne. Už ste ho mohli na mne vidieť v McDonald´s edícii tu. Dnes som ho použila v trošku elegantnejšom prevedení.

Sukňa má 4 roky. Je to tak výrazný kúsok, že si ju môžete obliecť len párkrát, lebo si ju všetci zapamätajú. Zároveň je to dosť ťažko kombinovateľný kúsok. Na mojej postave nevyzerá dobre s oversize topom alebo svetrom, lebo pôsobím celá dosť neforemne. Najkrajšie ukáže s obtiahnutou košeľou tak, ako ju mám aj dnes. Na jar ešte skúsim verzie so športovejším tričkom alebo cropped topom, a to spečatí osud tejto sukne. Ak to budú použiteľné kombinácie, ešte si ju nechám. Ak nie, môžete sa na ňu tešiť v nejakom bazári :).

Tieto dve „starinky“ som skombinovala so zamatovými čižmami, ktoré som si kúpila len pred pár mesiacmi a priniesli do staršieho outfitu akú-takú trendovosť. To isté som dosiahla aj zeleným motýlikom, ktorý priniesol aj zaujímavý farebný akcent. Modrá kabelka uviazaná ako ľadvinka prepojila starý a nový „svet“ tohto outfitu.

Tak čo myslíte? Mám tieto 2 kúsky ešte nechať vo svojom šatníku alebo toto bola ich labutia pieseň?

Ak ste také „padavky“ ako ja a aj po detoxe šatníka sa niektorých vecí neviete vzdať, skúste aj vy na sebe takúto výzvu. Ak si danú vec, ktorej sa neviete hneď vzdať neoblečiete do mesiaca, pôjde už nemilosrdne preč. Idete do toho so mnou?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: tom_loft

Outfit: Kabát: Mohito / Sukňa: Dadoo / Košeľa: Stradivarius /Čižmy: Public desire / Kabelka: Zara

Comments (2)

  1. Ahojko páči sa mi veľmi aj článok – ako si to napísala, čo si prečo myslíš a podobne myslím si, že takto by to malo vyzerať na každom módnom blogu. Takže palec hore a snáď sa to aj ja od teba naučím 🙂 Na outfite sa mi páči zelený motýlik a kabelka a lá ladvinka previazaná okolo pása. Myslím si, že celý outfit je celkom fajn, myslím, že takéto pestré farby ti veľmi pristanú aj k tvojej farbe vlasov. A čo sa týka týchto dvoch kúskov, myslím, že by mi ich asi aj bolo ľúto vyhodiť nakoľko sú celkom pekné a vyskúšala by som ich ešte nosiť aj v jemnejšej forme – možno by to tiež nebolo celkom zlé a teda, že by som možno nechala vyniknúť len sukňu alebo len kabátik :)Ale v podstate si sa super odviazala pri tomto outfite, tak to má byť z hľadiska blogerky – experimentovať, skúšať … nikdy nevieme, čo koho zaujme:)

    • zrzkastyle

      A do tretice dakujem, velmi si cenim tuto tvoju pozitivnu a komplexnu spatnu vazbu. Sama vies ake je dolezite vidiet ze to co robis ma zmysel. Takze dakujem este raz 🙂 Kabatik posuniem dalej, ten uz si naozaj zazil so mnou svoju zlatu eru, mozno niekoho potesi. Suknu nakoniec nechavam, ta zozala obrovsky uspech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.