Chlapská móda je podľa mňa o dosť nudnejšia ako tá naša, ženská. Jedna vec sa jej však nedá uprieť, a to že chlapi majú oveľa krajšie a zaujímavejšie tričká, ako my. Kopa obrázkov, nápisov. Vtipných, sofistikovaných, akýchkoľvek. Ženské statement tričká mi prídu také prvoplánové. Preto veľmi často zablúdim do manželovej skrine a požičiavam si jeho tričká. Nosím ich bežne na doma, alebo na ihrisko s deťmi len s rifľovými kraťasmi. No občas si aj stajlingovo uletím.

Tentokrát som dostala výzvu od Simi @cisarovenovesaty ukázať, ako nosím manželové veci. A tak som sa rozhodla, že vám to nielen nafotím, ale pridám hneď aj pár inšpirácií, ktoré budete môcť využiť aj vy vo svojich šatníkoch (a šatníkoch vašich polovičiek).

Ak chcete nosiť partnerove oblečenie, ideálne je ak nenosí slim fit M-ko. To budete pôsobiť ako keby ste si kúpili len o číslo väčšie babské tričko. Ten pravý efekt sa dosiahne keď je kúsok z partnerovej skrine dostatočne oversize.  Nejdem vám podrobne písať o klasických variantoch nosenia, ako že si tričko uviažete na uzlík, zastrčíte len na jednej strane do nohavíc alebo sukne, či necháte spadnúť z ramena. Chcem vám ukázať ako sa s manželovými vecami hrám ja.

ŠATY Z TRIČKA:

Veľmi rada takto nosím manželove predĺžené tričká, ktoré mi siahajú aspoň do tretiny stehien. Vyzerajú ako oversize šaty, ale tým že sú krátke a rovné, nepôsobím v tom veľmi utopená. Väčšinou si to poistím, a dám si pod tričko aj kraťasy. Tak, aby nevytŕčali spod trička, ale plnili len funkciu „pre istotu“. Ak sú rukávy príliš široké, párkrát si ich vyhnem.

TIELKO NA ŠATY:

Tielka majú väčšinou dosť vykrojené rukávy, a tak sa hrám s vrstvením. Oblečiem si pod tielko obtiahnuté šaty a nechám ich vytŕčať naboku, aj naspodku. Sem tam si nechám aj padnúť ramienko. Veľké tielko sa dá nosiť aj úplne „rozgajdane“, ale ja niesom úplný oversize macher, takže ho radšej skrotím opaskom, alebo ľadvinkou.

KOŠEĽA S ODHALENÝM RAMENOM:

Opäť tu platí, že košeľa by vám mala byť trochu veľká. Zapnite si gombíky o jeden až dva nakrivo a tým vám hore vznikne asymetrický výstrih, ktorý vám bude automaticky padať dole z ramena. Rukávy si vyrolujte, aby sa vyrovnala ich asymetria. Spodok zastrčte do sukne/nohavíc, alebo zaviažte na uzlík. Toto je podľa mňa veľmi rafinovaný outfit a pôsobí veľmi príťažlivo najmä s obtiahnutou spodnou časťou.

DOPLNKY:

Aj z pánskych doplnkov sa dá čo to zúžitkovať. Môj náramok som tiež šlohla manželovi. Hodinky tak iba vyzerajú, ale určite sa aj medzi pánskymi hodinkami nájdu skvosty, ktoré posunú váš outfit viac do streetstajlu. Aj niektoré pánske aktovkycrossbody tašky sú prudko využiteľné v ženskom šatníku. A to nehovorím o pánskych klobúkoch a kravatách

Využívať partnerov šatník je opäť spôsob ako podporíme slowfashion.  Viac využijeme to čo v skriniach už máme a nemusíme stále kupovať nové veci. Navyše to má jeden obrovský bonus, teda aspoň u nás to tak je. Manželove tričká sú nasiaknuté jeho vôňou a tak mám celý čas pocit, že je pri mne, keď mám oblečenú nejakú jeho vec 🙂

Tak čo, presvedčila som vás na  „nákup“ vo frajerovej, alebo manželovej skrini?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura, @tom_loft

OUTFIT: Manželove tielko: Zara / Manželov náramok: H&M / Hodinky: Storm / Šaty: staré, nepamätám si odkiaľ/ Tenisky: Converse / Kabelka: Mango / Šatka: Luisa Spagnoli