Minulý týždeň som dostala pozvanie na akciu, kde bol dresscode creative black tie, teda večerné šaty. Nachvíľku som chytila paniku. Mám síce doma pár šiat, ktoré som mala oblečené kedysi na plesoch alebo na svadbách, ale nič z nich mi neprišlo dostatočne nóbl. A jednoducho som nechcela ísť v šatách, ktoré ste na mne videli už aj na Instagrame. V Bratislave mám overenú len jednu požičovňu, kde majú originálne šaty, no v šatách z nej som už bola na eventoch viackrát, a momentálne sa mi tam už žiadne nové nepáčili. No a potom mi prišla do cesty požičovňa Glamorama a ja som odpadla. V mojich Instastories ste mohli vidieť takmer v priamom prenose ako som si tam vyskúšala viacero šiat a všetky mi sedeli tip top. To sa mi už dávno nestalo, aby som si mohla vyberať z viacerých šiat, z ktorých sú jedny krajšie ako druhé. Mimochodom aj všetky tieto dámy boli oblečené v šatách z Glamorama.

Nakoniec ste mi pomohli hlasovaním vy, za čo vám ďakujem. Na event som sa teda vybrala v pastelovo modrých šatách netradičného, originálne riešeného strihu, ktorý nesmierne lichotil postave.  Vďaka nim som sa mohla aj najesť a vystúpené bruško bolo dokonale maskované volánom. Nehovoriac o zaujímavom výstrihu. Šaty som doplnila jemnou bižutériou od mojej najobľúbenejšej šperkárky na slávnostné príležitosti, Elisha Fox a trblietavou kabelkou, ktorá povýši každý outfit na slávnostnejší. Pôvodne som chcela ísť do farebného kontrastu na doplnkoch, no nakoniec som rada, že som zvolila tieto jemné doplnky.

Fragmenty zo samotného eventu som vám tiež ukazovala v Instastrories, ale včera som dostala fotky od profesionálneho fotografa Pavla Kudivániho. Sprevádzal nás celým večerom a nemohla som odolať ukázať vám jeho fotky aj tu. Podarilo sa mu totiž geniálne zachytiť detaily, na ktoré ja talent nemám. A takisto atmosféru. Ak hľadáte fotografa napríklad na svadbu, Pavla vysoko odporúčam. Je to mladý, skromný a veľmi talentovaný chalan, vďaka ktorému ostane váš deň nezabudnuteľný.

Celý tento blog bude znieť asi dosť promočne, ale nedá mi to nepodeliť sa s vami o zážitok, ktorý mňa úplne opantal a nič z toho som doteraz nepoznala. Možno vám to pomôže pri plánovaní svadby, alebo nejakého špeciálneho eventu.

Akcia sa konala v nádherných priestoroch Renesančného domu v Svätom Juri. Nádvorie a samotná miestnosť, kde sme mali večeru dýchajú krásnou historickou atmosférou, akú priamo v Bratislave veru nikde nenájdete. Šikulka Hanka z Ponk Rentals tieto priestory ešte dotvorila originálnou kvetinovou výzdobou, ktorá do tohto historického priestoru zapasovala tak, ako by tam patrila.

Priestor je vhodný na večeru a posedenie, ale je otvorený len do jedenástej večer, keďže v jeho susedstve sú obývané domy. Jedlo si treba objednať cez cateringovú službu. Nás zachránil Starý dom- Vináreň u Ludvika, ktorý nám prichystal štvorchodové menu s výnimkami dokonca aj pre vegánov. A to sa o tom dozvedeli v deň eventu, keďže druhá cateringová spoločnosť Vinohradnícky dom, u ktorej sme mali všetko vybavené jednoducho objednávku ráno v deň eventu absolútne amatérsky zrušila… Pitný režim nám dopĺňalo Prosecco Tognonvíno Zeliska od Vinárovej ženy. Obe veľmi chutné.

Dúfam, že ste v týchto riadkoch našli niečo inšpiratívne aj pre seba a ak nie, aspoň vás pozývam pokochať sa krásnom a nasať príjemnú atmosféru, ktorú vytvorili úžasní ľudia. Som rada, že som viacerých z nich mohla opäť po nejakom čase vidieť a spoznať aj nových zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Ďakujem za pozvanie Adam Rustman ThetolerantcookAlex Rymšinová.

Pre mňa to bol jeden z večerov na ktoré sa nezabúda…