Predvianočné obdobie býva plné príležitostí, kedy sa môžeme pekne nahodiť a zažiariť. S vianočnými večierkami sa už teraz roztrhlo vrece a byť pekná priamo pri štedrovečernej večeri tiež nie je na zahodenie. Prinášam vám tipy, ako sa môžete v tomto období ozdobiť nielen pekným outfitom, ale najmä šperkami. Moje sú z Dora fashion.

FAREBNOSŤ VIANOC:

Zelená s červenou na nás už od polovice novembra vyskakuje všade. Pre niekoho gýč, pre mňa spojenie mojich dvoch obľúbených farieb a automatická asociácia s Vianocami. A kedy si tieto farby dopriať, ak nie práve teraz? Pohrajte sa s ich kombináciou vrstvením a kontrastom a vyskladajte si červeno-zelený set, aký najviac pristane práve vám. Môžete napríklad navrstviť náramky, pridať prsteň a zavŕšiť to náušnicami rovnakého tvaru, ale inej farby. K takýmto výrazným šperkom už stačia jednoduché šaty. Ak však siahnete po červených, budete femme fatale večera.

JEMNÉ PERLY:

Kontrastom k tejto výraznej kombinácii je nadčasová elegantná klasika v podobe perál. Ak siahnete po zladených náušniciach, náhrdelníku a náramku, určite neurobíte krok vedľa. V nich budete vždy za dámu. Čo tak ale skúsiť jemný úlet aj pri takýchto tradičných šperkoch?

  • OZDOBENÝ ÚČES: Perlové náušnice sa dajú pekne zakomponovať aj do účesu. Skúste túto výzvu predostrieť vašej kaderníčke alebo sa s tým pohrajte doma. Mne tento účes vykúzlili baby v You Hairstyling.
  • NÁHRDELNÍK NAOPAK: Oblečte si šaty s výstrihom na chrbte a otočte náhrdelník naopak. Tak, že bude smerovať do výstrihu na chrbte namiesto do výstrihu vpredu. Spredu bude vyzerať ako choker a vzadu spraví wow efekt. Detail, ktorý však istotne zaujme.
  • BROŠŇA: Brošňa sa dá nosiť klasicky na šatách alebo saku, ale skúste ju použiť aj namiesto náhrdelníka ku košeli. Zapnite si košeľu až úplne pod krk a pripnite si brošňu cez gombíkovú dierku. Bude pôsobiť ako motýlik.

VÝRAZNÉ NÁUŠNICE:

Ak nemáte absolútne čas alebo chuť riešiť šaty a siahnete po svojich overených little black dress, doprajte si aspoň výrazné šperky, aby ste sa odlíšili od 90 % kolegýň, ktoré spravia to isté :). Nechajte na sebe zažiariť výrazné náušnice, ktoré vám rozžiaria tvár a budú pekne vyzerať aj na fotkách.  Ak stíhate hrať sa aj so šatami, siahnite pokojne aj po farebnom kontraste. Veď kedy bude zas ďalšia takáto príležitosť môcť sa pekne nahodiť a zažiariť?

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek voľbu, hlavne si večierok a Štedrý deň užite.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Šperky: Dora Fashion

Foto: Tomáš Figura / @tom_loft