Milujem Pohodu a pohodu na Pohode. Nie som úplne skalný návštevník tohto festivalu, ale išla som vždy, keď mi to okolnosti dovolili. Tento rok som teda „pohodovala“ už po siedmy krát. A musím povedať, že sa tam stále vraciam radšej a radšej. Predsa len je to obrovský festival, ktorý má svoje pravidlá a úskalia a čím viac ich poznáš, tým lepšie ti tam potom je. Napríklad prvé dva ročníky som vždy prišla na Pohodu až za tmy a cez deň som bola z kombinácie slnka a piva trošku dezorientovaná, takže čo sa kde v areáli nachádza, som pochopila až pri mojom treťom pohodovom ročníku 🙂

Takisto som si časom vyhliadla aktivity, ktoré nevynechám ani keby fúriky padali. Sústredím sa na ne a zvyšnú dobu sa nechám unášať davom a atmosférou. Na Pohode totiž veľmi ľahko skĺznete do stavu, že prejde celý deň, vy máte nachodené kilometre, ale nevideli ste ešte ani jednu kapelu. Naopak videli ste všetkých svojich kamarátov od základnej školy až po vysokú a prekecali ste s nimi hodiny. Mne sa takto podarilo stretnúť okrem kamarátov z môjho offline života aj blogerku žijúcu v Londýne natinstablog a krásku lauismyname. S mojou blogerskou soulmate janah_blog som neplánovane strávila väčšinu festivalu a tuším z toho spravíme aj tradíciu. Aj vďaka Janke a jej kamoškám som skúsila veci, na ktoré môjho manžela a kamošov prehováram len ťažko.

ČO MÁM NA POHODE NAJRADŠEJ JA:

–          „KVSENIE“: Tým, že zvyšok roka žijem v dooosť zorganizovanom živote rozplánovanom na minúty, na Pohode si strašne rada užijem to, že môžem úplne vypnúť. Nepozerám na hodinky a len oddychujem. Sedím pri dobrom jedle a pivku na tráve, keciam s kamošmi a priposluchovo počúvam dobrú hudbu. Pre mňa je denná časť Pohody oveľa zaujímavejšia ako tá nočná.

–          JEDLO: Prvé ročníky to bola dosť bieda, ale posledných pár rokov je Pohoda aj gastronomickým zážitkom. Nájdete tu streetfood od výmyslu sveta. Moje klasiky sú grilovaný oštiepok, fancy hotdog NYC Corner, plnený langoš, Buchtáreň a treska v rožku. Ja viem, nič z toho nie je zdravé, ale raz za rok si môžem dopriať, nie? Tento rok bolo v ponuke už aj mnoho raw, vegan, bio produktov. Dokonca sa veľmi dbalo aj na neplytvanie plastami, takže aj po tejto stránke ide Pohoda hore.

–          TANEC: Tanečné workshopy v NAY Tanečnom dome sú mojimi highlights, ako ste mohli vidieť aj v stories na Instagrame. Tanečník a inštruktor Laco Cmorej má takú energiu a vtip, že postaví zo zeme aj najzarytejšieho netanečníka. Celú hodinu sa učíte krok po kroku choreografiu podľa jeho vtipných inštrukcií. Na záver, ani neviete ako, ste schopní odtancovať celú pesničku ako profík. Ja si to vždy nesmierne užívam. K tanečným láskam na pohode patrí aj BREAK DANCE BATTLE. 2 hodinky výkonov najlepších tanečníkov v súboji o víťazstvo sú nadupané energiou aj hudbou.

–          SLAM POETRY a LITERAPTÚRA sú 2 atrakcie odohrávajúce sa každoročne v Martinus stane. Najlepší slovenskí raperi recitujú svoje pesničky za sprievodu beatboxu famózneho Strýčka Nicholasa. Raj pre moje uši.

–          SILENT DISCO: Perfektná vychytávka. Pri vstupe dostanete slúchadlá, kde si môžete vybrať z rôznych štýlov, ktoré chcete počúvať a tancujete si. Okoloidúci nepočujú žiadnu hudbu, lebo tá vám ide len priamo do slúchadiel. Vidia len veľa ľudí tancujúcich úplne iné rytmy a štýly, keďže každý si môže v slúchadlách zvoliť to, čo sa mu páči.

–          ROLLER DISCO: Toto som vždy chcela vyskúšať, ale nikdy som sa k tomu nedostala. Tento rok som si splnila sen. No radím vám, nevyberte si štvorkolesové korčule. Je to úplne iný štýl pohybu a ťažisko potrebujete mať úplne inde ako na inline korčuliach. Ja som to nebola schopná ustáť, tak som po jednom kole pekne korčule vrátila a išla na koncert 🙂

–          KONCERTY: Väčšinu kapiel nepoznám. Je preto pre mňa vždy veľmi náročné rozhodnúť sa, na koho sa ísť pozrieť. A tak väčšinou skončím na Pare, Polemicu, PPE, Jane Kirschner… Okrem toho mám ale 2 tipy ako sa rozhodnúť čo nevynechať: obrátiť sa na kamoša, ktorý to má zmapované a dobre poradí alebo si prečítať popisy kapiel v aplikácii Pohoda a rovno si pridať to, čo vás zaujme, do online kalendára.

Ako vidíte, Pohoda ponúka pre každého niečo. A preto ju milujem a o rok prídem určite znova.

OUTFITY:

Festival je pre mňa príležitosť totálne si uletieť a vyblázniť sa aj na stajlingoch. Ešte o kúsok viac ako štandardne. Beriem to tak, že festival to znesie. Vsadila som na základné biele pohodlné vrstvy, ktoré som oba dni dostajlovala najmä doplnkami do rôznych štýlov.

DEŇ 1: INDIANA JONES

Biele košeľové šaty z Answear som si obliekla na čipkované kraťasy a podprsenkový top a porozopínala zospodu aj zvrchu. Navrstvila som na ne hnedé trakové popruhy aj opaskovú sukňu. Oba som zháňala veľmi dlho, a podarilo sa mi to nakoniec až na Aliexprese. Už dávnejšie z tejto stránky neobjednávam, keďže ponúka mimoriadne lacný tovar, ktorý nemôže vznikať etickým spôsobom, a nechcem to podporovať, no niekedy si jednoducho nepomôžem…Určite ich ale vynosím vo viacerých stajlingoch, aby som odčinila tento svoj „hriech“. Celé som to zavŕšila klobúkom, ktorý mi dosť pomohol proti spáleniu a neskôr aj dažďu.

DEŇ 2: TURBANOVKA

Pôvodne som si z veľkej šatky chcela vytvoriť vo vlasoch nejakú zaujímavú kreáciu, ale keďže som prvú noc totálne zmokla, moje vlasy boli dosť nepoužiteľné. Spravila som si teda turban, pod ktorý som všetky vlasy schovala a bolo vymaľované 🙂 Veľa ľudí sa za mnou nechápavo otáčalo, veľa mi na turban reagovalo nejakou zvláštnou poznámkou, no mala som aj veľa pochvalných reakcií. Každopádne ja som sa v ňom cítila super. Stajling som doladila aj výrazným festivalovým make-upom a slniečkovými okuliarmi. Základ outfitu tvorilo tyrkysové body a asymetrická biela sukňa z Answear. Prepásala som to crossbody kabelkou GadoGado, ktorú som použla ako ľadvinku.

Počas dvoch dní som vám nafotila aj outfity, ktoré nejakým spôsobom zaujali mňa. Pozývam vás na ich prehliadku spolu s popisom kombinácií, ktoré sú podľa mňa na festival naj.

  • Plavkový top alebo cropped top a kraťasy alebo maxi sukňa sú skvelým základom.
  • Kimono alebo prehoz sú zas skvelou vrchnou vrstvou. Ideálne ak sú transparentné.
  • Nahradia ich aj dlhé rozviate šaty, porozopínané zhora aj zdola tak, aby cielene odhaľovali nejakú zaujímavú spodnú vrstvu.
  • Make-up a doplnky dokážu povýšiť outfit na totálnu festivalovú pecku. Siahnite po výrazných linkách, nielen na oči. Nakreslite si ich na lícne kosti, na pery, nad obočie… Alebo si kúpte nalepovacie kamienky a vyzobte si nimi čelo.
  •  Klobúk, čelenky, trubany, šatky dokonale uzavrú celý look a nemusíte vôbec riešiť, že si nemáte kde umyť vlasy.  Siahnite po čomkoľvek, len nie po kvetoch, ktoré bude mať na hlave takmer každá účastníčka festivalu.
  • Doplnky: ovešajte sa šperkami od hlavy po päty. Pokojne použite aj náramky, aj náhrdelníky, aj náušnice. Skôr ale siahnite po boho štýle a jemnejších viacnásobných šperkoch, ako po večerných kamienkových.

Foto: prvá foto: @ondrejirsa, foto s blogerkami:@rolandmajer, ostanné foto  moje, alebo Instagram