Oblečenie inšpirované divokým západom je trendy už niekoľko sezón a aj keby nebolo, ja tento štýl proste milujem a nosím na viacero variácií veľmi často. Chcela by som vám v tomto blogu ukázať, ako úžasne pohodlný a originálny je tento štýl. Netreba sa ho báť nosiť aj v bežnom živote, nielen na tématicých párty.
Je úplne jedno, či sa rozhodnete byť novodobou kovbojkou alebo indiánkou. Pokojne môžete všetko aj zmixovať dohromady alebo si povyberať z každého typu to, čo vám najviac sedí.

KOVBOJKA: Podľa mňa je tento štýl, ktorý balansuje na hrane medzi maskulínnosťou a ženskosťou veľmi sexi.

  • Pánska károvaná košeľa, rifľové kraťasy a kovbojské čižmy. K tomu dva vrkoče a ste neprehliadnuteľne rozkošná a zároveň sexi.
  • Kovboj(ka) sa bez klobúka nepohne z domu. Berte si príklad a ozvláštnite jednoduchý outfit práve klobúkom.
  • Nezabúdajte na opasok. Či už klasický hrubý s výraznou prackou alebo aktuálne veľmi trendový tenký, omotaný 2 krát okolo drieku, vám urobia veľkú kovbojskú službu.
  • Z materiálov k tomuto štýlu určite patrí koža, či už v hladkej alebo brúsenej podobe. Ak ju dozdobíte ešte strapcmi, budete super trendy. Rifľovina je dalším základným westernovým materiálom.
  • Z farieb sa hýbeme v zemitej palete, ktorá je skôr typická pre jeseň. Aspoň trošku vystúpite z kvetovaného a pastelového jarného davu. Na osvieženie sú vhodné žltá, oranžová, červená, alebo tyrkysová.

INDIÁNKA: Tento štýl je podľa mňa ultra ženský, originálny a hravý.

  • Základ tvoria pohodlné a nadčasové voľné bohošaty v akomkoľvek prevedení.
  • Ak ich dozdobíte čelenkou a pierkami, máte o jasnú identifikáciu mestskej idiánky postarané.
  • Bez strapcov to nieje ono. Pridajte ich na topánky, tašku alebo rovno aj na oblečenie. Pri pohybe krásne zahrajú.

Jediný pozor pri komponovaní outfitu v štýle divokého západu si treba dať na to, aby ste to neprehnali a nepôsobili, že idete na karneval. Preto je ideálne kombinovať maximálne 2 výrazné typické prvky.
V mojom outfite je typicky kovbojský len klobúk a typicky indiáska čelenka. Ostatné prvky som zvolila len v náznakoch divokého západu. Či už zemitá farebnosť, členkové čižmy alebo voľnosť strihov. Kabelka s indiánskym vzorom to celé pekne uzavrela. Vestu, ktorú som si kúpila na Bloger Bazare od Ivanky Stanclovej milujem od prvej chvíle ako som si ju obliekla. Je veľmi tvárna. Dá sa nosiť ako šaty, ako vesta, k nohaviciam aj k sukni alebo šatám. Univerzálny a nadčasový kúsok, ktorý sa určite oplatí mať v skrini.

Tak čo, skúsite sa stať mestskými indiánkami alebo kovbojkami aj vy?

Foto: Tomáš Figura @tom_loft
Outfit: Šaty: Forever 21 / Vesta: Bloger Bazar / Klobúk: Reserved / Čižmy: John Garfield / Kabelka: Parfois