Vonku je zima a sivo. Už to trvá viac ako dlho. Viac, ako je únosné. Neviem ako vám, ale mne už táto zima išla pekne na nervy. Veľmi mi pomohol reštart a nabitie sa slnkom na nedávnej dovolenke. A tak trošku som dúfala, že keď sa vrátime, už bude jar. No prišli sme do najchladnejšieho týždňa tejto zimy. Nevadí, prežili sme. Tak ako vy všetci. Prežila som to vďaka energii, ktorú som si cielene naakumulovala na dovolenke. Ja by som totiž vedela žiť na slnečný pohon. Keď svieti slnko, viac mi netreba. Svietim šťastím aj ja a dokážem okolo seba šíriť pozitívnu energiu. Proste ma slnko vždy rozžiari.

Rozžiari ma aj pár iných vecí. Napríklad milujem farby. Keď mi chýbajú v prírode, nahrádzam si ich na oblečení a doplnkoch. Farby majú obrovský vplyv na psychiku, náladu, emócie. A ja sa podvedome obklopujem tými, ktoré mi vedia rozžiariť deň. K takým farbám bezpochyby patrí žltá. Farba slnka, pokoja, motivácie, energie a humoru.

V mojom outfite hrajú hlavnú rolu hneď dva žlté kúsky. Obidva sú dielom šikovných Sloveniek. Vtáčikové pančuchy sú značky Pokoloko a slniečková kabelka je z dielne GadoGado.cz. Prišla mi v pravú chvíľu, ku koncu zimy, kedy som pociťovala vážny deficit slnka. Hneď, ako som ju rozbalila, zažiarila a odvtedy mi nahrádza slnko. Jej kvalita ma veľmi milo prekvapila. Kabelka je jemnučká, ale pritom veľmi pevná. Na dovolenke uniesla komplet kozmetiku a desiatu na pláž a nechcite vedieť, čo všetko v nej mám teraz . Takéto krásne žiarivé farebné kabelky vyrába Slovenka Juli s domorodcami na Bali. Je to cestovateľka a veľmi príjemne pôsobiaca, mladá, šikovná baba, ktorej instagramový profil @life_is_better_in_bikinis, mi dennodenne rozžiari deň. Sála teplom z Bali a teplom z Julkinho srdca. Je dôkazom toho, že ak je človek šťastný, spokojný a pozitívny, dokáže rozžiariť deň aj ľuďom okolo seba. 

Rozhodla som sa preto pre vás Juli vyspovedať. Poďte sa inšpirovať, ako dosiahnuť level životnej spokojnosti, akým si žije Julka, a ako preraziť vo vlastnom biznise. Zároveň vás pozývam nasať aj trošku slnka a tepla z Bali.

Ahoj Juli, ako to robíš, že si stále tak pozitívne naladená?

Ahoj Zuzi! V prvom rade sa chcem poďakovať za tak krásne slová vyššie v článku, úplne si ma dojala! Fakt krásne napísané. Na moje pozitívne naladenie sa ma pýta tak veľa ľudí, že premýšľam, že na tu tému už niečo napíšem. Kľúč si ale nájde každý človek sám v sebe. Základom je obklopiť sa ľuďmi, činnosťami a vecami, ktoré vás bavia a ten deň/život vám robia krajším. Prejaví sa to nielen na vašej nálade, ale aj na výzore a vystupovaní.

Čo rozžiari deň najviac tebe?

Deň mi rozžiari napríklad aj práca na mojom projekte GadoGado.cz, písanie článkov na blog, priateľ, jóga, pestrá strava…Ale niekedy stačí aj dobrá káva, slnko na oblohe, či západ slnka strávený na pláži a ja som hneď super happy. Samozrejme, že aj ja mám občas “deň debil”, ale snažím sa nepripúšťať si to, že by jedna negatívna vec mohla ovplyvniť moju náladu na celý deň. Vravím, je to len v danom človeku, ako sa naladí a ako na veci, či už príjemné alebo nepríjemné zareaguje a (ne)pripustí si ich.

Veríš v silu farieb? Ktoré máš najradšej?

Verím na veľmi veľa vecí a aj na farby! S farbami u seba vnímam určitý posun a odkedy žijem na Bali trošku sa mi vkus zmenil na žiarivejšie farby. Neznamená to, že chodím od hlavy po päty oblečená vo farbách zvýrazňovačov, ale skôr to, že sa nebojím rozbiť neutrálny outfit farebnými doplnkami. Milujem žltú a všetky jej odtiene! Naopak farba, ktorú v šatníku nemám, a ktorej neviem prísť už roky na chuť je oranžová.

Ako si sa dostala na Bali a začala s výrobou kabeliek GadoGado.cz?

Bola to pomerne spontánna cesta, ktorá trvala približne pól roka. Po tom, čo som sa začiatkom roku 2015 odsťahovala do Bangkoku v Thajsku za štúdiom, som vedela, že juhovýchodná Ázia je región, v ktorom sa chcem trošku zdržať. Z Bangkoku sme sa s priateľom, ktorý v tej dobe žil v Singapure, rozhodli, že vymeníme život vo veľkomeste za trošku iný lifestyle, a tak sme ako kompromis zvolili Bali. Na Bali sme predtým boli len párkrát na dovolenke. Po presťahovaní sa na Bali som vedela, že všetku inšpiráciu, ktorú som počas ciest Áziou nazbierala, musím dať zo seba von. Vymýšľala som, navrhovala, kreslila, hľadala materiály, manufaktúru… až som na jeseň 2015 držala v ruke prvý kúsok z GadoGado.cz dielne. Bol to obal na počítač a mám ho schovaný dodnes.

Čo bola najväčšia prekážka, s ktorou si sa stretla pri tvojom podnikaní?

Nenazvala by som to prekážkou, skôr vecou, s ktorou som potrebovala pomoc. Napriek tomu, že mám ako prvú vysokú školu vyštudovaný ekonomicky zameraný manažment, zistila som, že nie som schopná veľa vecí zo školy využiť v praxi. To je bohužiaľ ale vec, ktorú nás v tých našich školách často neučia. Nebyť teda priateľa, ktorý mi dodnes pomáha s plánovaním, by som v týchto veciach pohorela. Ďalším malým problémom v začiatkoch boli materiály na výrobu. Na Bali a nielen tu, ale celkovo v Indonézii, sa bohužiaľ v móde využíva pravá koža zo zvierat. Niekedy ide o naozaj vzácne kúsky z hada alebo krokodíla a to moje srdce nedáva. Som osem rokov vegetarián, a nielen preto som vedela, že ak niečo vyrábať budem, určite chcem čo najviac animal-friendly materiály. Zohnať tieto materiály a ešte človeka, ktorý by mi dal ruku na to, že z toho pre mňa bude šiť, bola naozaj niekoľkotýždňová makačka.

Čo ťa naopak najviac teší na tvojom biznise?

Ľudia! Milujem ľudí a prácu s ľuďmi. GadoGado.cz totiž nie je len o kabelkách, ale je aj o tej komunite ľudí, našich zákazníkov. Zákazníčky ku nám opakovane prichádzajú nakúpiť a ja viem, že ich naše produkty bavia. Majú doma zbierky našich produktov, píšu mi feedback (či už pozitívny alebo návrhy na vylepšenie, za oba som rada), posielajú fotky, pozdravy z dovoleniek, kde všade s nimi GadoGado.cz cestuje a to je neskutočný pocit. Môj projekt má proste dušu a po svete už chodia tisíce ľudí, ktorí jej kúsok nosia so sebou. To je jeden z najkrajších pocitov, aké som kedy mala. Stretnúť na ulici človeka, ktorý má na sebe moju kabelku… moju ručne šitú kabelku z Bali!

Aké máš so značkou ďalej plány?

Za rok 2017 som chcela GadoGado.cz viac dostať aj do slovenských ulíc, čo sa mi tak nejak podarilo. Chcela by som si to preto udržať a ideálne rozšíriť aj na ďalší trh. Pribúdajú nám totiž objednávky zo zahraničia. Produktovo budem tento rok predstavovať minimálne 2-3 nové produkty, a tiež pár nových farieb, o ktorých si z určitej časti rozhodujú aj naši zákazníci. No a to je asi všetko, čo by som chcela prezradiť, zvyšok sa už nechajte prekvapiť :).

Aká je tvoja typická zákazníčka?

Žena, ktorej záleží na tom, čo má doma v šatníku. Moje zákazníčky sú rôznych vekových kategórií, povolaní, zázemia, a tiež z rôznych kútov prevažne ČR a SR. Sú to ženy, ktoré sa neboja nakupovať online a ktorým nevadí vystúpiť z davu. Namiesto luxusnej kabelky nemenovaných značiek, ktoré iné ženy nosia ako status, nosia moje zákazničky kabelku GadoGado.cz z Bali. Veľa nových zákazníčok sa o nás dozvedeli od známych, z internetu alebo si o nás prečítali niekde nejaký článok a sú zvedavé. Za všetky naše zákazničky som naozaj rada, pretože vďaka nim môžem robiť to, čo ma tak baví a za to im ďakujem.

Na záver by sa nám hodila nejaká pozitívna alebo motivačná myšlienka. Máš nejakú obľúbenú?

Žite tak, aby vás to napĺňalo a robilo šťastnými. Ak vás nebaví práca, partner, stereotyp alebo len vaša farba či strih vlasov…zmeňte to! Nikto iný to za vás neurobí. Vy ste si strojcom svojho vlastného šťastia a mne trvalo dlhých pár rokov, než som to pochopila. Posledné roky sa tým riadim a poviem vám, žije sa mi ľahšie-krajšie. Základom je obklopiť sa ľuďmi, činnosťami a vecami, ktoré vás bavia a ten váš deň/život robia krajším.

Tak vidíte samé. Juli je energická bomba. A ja mám teraz jednu z jej kabeliek. Neviem, ako je to možné, ale tá kabelka má veľkú moc. Nejakým spôsobom je v nej zapracovaná Juliina energia a balijské slnko. Keď sa na ňu pozriem, podvedome sa usmievam. Rozžiari mi deň.

Prajem nám všetkým, aby táto zima už rýchlo skončila, a mali sme viac slniečka na oblohe aj v našich srdciach. Kým sa tak stane, skúste si nájsť niečo, čo vám to slnko nahradí a rozžiari deň namiesto neho. Ja už svoju kabelku mám ☺.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Kabelka: GadoGado.cz / Pančuchy: Pokoloko / Rifle: Bershka / Košeľa: Bershka / Sveter: Gate / Tenisky: Stradivarius

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.