Netradičnú kombináciu šiat a nohavíc si osvojilo mnoho celebrít či fashionblogeriek a ponúkajú nám ju v tých najrôznejších prevedeniach. Pozývam vás pozrieť si ako som sa so spojením nohavíc a šiat popasovala ja a prečítať si pár tipov ako to hravo zvládnete aj vy. Povýšite tým svoj štýl na sofistikovanejší level 🙂

Obliecť si nohavice pod šaty má hneď niekoľko super výhod:

1. Výborne sa zateplíte. Už samotné nohavice dodajú tepelnú vrstvu k ľahučkým letným šatám.  Ak si navyše pod nohavice oblečiete  ešte aj silónky, tak vám garantujem, že vám zima nebude. My sme tento outfit fotili v dosť bojových poveternostných podmienkach (viď na tom ako mi lietajú šaty), ale vďaka tomuto spodnému dvojzatepleniu som to zvládla bez ujmy 🙂

2. Je to veľmi praktické. Keďže máte nohavice, nemusíte si dávať pozor ako si sadnete, kde vám čo nechcene vykukne.

3. Je to originálne. Vykúkajúce nohavice spod šiat vídať zatiaľ viac na instagramoch, v uliciach ich nosia zatiaľ len odvážnejšie baby, ktoré majú prehľad o trendoch. Zaraďte sa medzi ne aj vy, a vytŕčajte z davu rovnako oblečených ľudí.

4. Je to kreatívne. Dokážete tak jedny šaty aj jedny nohavice obliecť na viacero štýlov a využiť ich tak častejšie na rôzne spôsoby. Podporujme spolu slow fashion 🙂

Ako šaty a nohavice ideálne kombinovať ?

–          Midi alebo maxi šaty na gombíky vyzerajú skvele so slim nohavicami. Rozopnite si gombíky od spodu až po pás. Pri chôdzi, vám budú pekne vykúkať nohavice, a šaty vám budú okolo nôh viať. Pokojne použite aj opasok, či už originál zo šiat, alebo aj kontrastný.

–          Ak takto idete von, pod šaty si oblečte nátelník, alebo aj termotričko, ako mám ja. Keď si zapnete šaty až dovrchu po golier, nikto vaše zateplenie nezbadá 🙂

–          Ak budete čas tráviť v interiéry, gombíky môžete rozopnúť  aj zvrchu a nechať vykúkať nejaký rafinovaný bralet, alebo tielko.

–          Prípadne nechajte šaty rozopnuté úplne celé a máte z nich predĺženú košelu, alebo akoby plášť.

–          S dlhými šatami najkrajšie ukážu kontrastné farby nohavíc, aby ste sa ich nesnažili akoby schovať, ale priznali ste ich v plnej kráse. Super vyzerá klasický denim, alebo aj farebné nohavice.

–          K Áčkovým minišatám bez gombíkov  môžete dokombinovať  cullotes a získajte tak prepracovaný oversize outfit.

–          Romantickým volánovým šatám dodá drsnejší look kombinácia s roztrhanými riflami, alebo koženými nohavicami.

–          Boho look dosiahnete kombináciou kvetinových šiatzvonových nohavíc.

–          Alebo si z akýchkoľvek mini šiat vytvorte akoby predĺžené tričko, tak že si prednú časť zastrčíte za pás nohavíc.

OUTFIT: Ja som použila prvý variant- dlhé šaty na gombíky a slim rifle. Hrala som sa s farebnosťou z kvetov na šatách. Samozrejme ma to zvádzalo vybrať si moju obľúbenú červenú a zelenú, ale nechcela som vás už nudiť 🙂 tak som tentokrát stavila na ružovú a bordovú. Prinášam vám aj pár záberov šiat bez nohavíc. Tu som ich doplnila motorkárskou bundou a klobúkom. V ktorej verzii sa vám šaty páčia viac?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Mish Neumann

Outfit:  Šaty: Shein (kúpiš tu) / Bunda: F&F / Topánky: Public desire / Nohavice: Tally Weijl / Kabelka: DKNY

Comments (3)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.