Dámsky nohavicový kostým zaznamenal veľký boom už pred rokom.  Mnoho žien ho tak vpustilo do svojich šatníkov, zistili aký je to náramne variabilný kúsok a zvykli si ho nosiť na bežný deň, aj na večer. Návrhári sa tak rohodli posunúť latku vyššie a prichystať nám novú výzvu: farbia kostýmy do výrazných farieb.  Že sa ani výraznej farebnosti nemusíte báť sa vám pokúsim ukázať v tomto článku. Vybrala som si koralový nohavicový kostým z dielne českej značky Pietro Filipi a ukážem vám ho v troch variantoch. Koralová farba mimochodom prebrala žezlo po minuloročnej fialovej a Inštitút Pantene Color ju vyhlásil za farbu roka 2019.

BIZNIS NEMUSÍ BYŤ NUDNÝ

Ak máte v práci dress code a musíte chodiť v kostýme, spravte si z tejto povinnosti radosť a skúšajte aké ústupky šéf unesie :). Ak siahnete po výraznej farbe, len tým prelomíte ľady na stretnutiach a vyšlete pozitívnu energiu. Ak je dress code príliš striktný, utlmte výraznú farbu kostýmu neutrálnymi farbami doplnkov. Ak si však môžete dovoliť kreativitu, smelo do nej. Siahnite po farebnej košeli, a hravých doplnkoch. Ja som si ku kostýmu obliekla modrú košeľu, ktorá je na mňa pomerne neutrálna 🙂 . Oživila som to však výraznou jarnou kabelkou a topánkami s pútavým opätkom.

KOSTÝM VIE BYŤ AJ LEŽÉRNY

Nohavicový kostým sa nutne nemusí spájať len s biznis lookom. Pokojne ho môžete využiť aj na voľnočasové aktivity. Lodičky prezujte za tenisky, kabelku vymeňte za ľadvinku, na hlavu si dajte klobúk alebo pokojne aj šiltovku, tričko s nápisom a ide sa pohodlne vykračovať po meste. Opäť som sa hrala s doplnkovou modrou farebnosťou, aby som vám ukázala že aj iné odtiene modrej sa vedia s koralovou pekne dopĺňať.

SEXI NA VEČER:

Najviac žensky a rafinovane podľa mňa dámsky kostým vyzerá, ak je priamo na nahom tele. Inšpiráciu si môžete pozrieť v mojom staršom poste, kde som mala oblečený dokonca priamo pánsky oblek. Tu  som si však pod kostým obliekla zelený bralet, aby som vám ukázala aj variant pre menej odvážne 🙂 Hrala som sa so zelenou farbou na doplnkoch. Použila som multiuniverzálny kúsok z Dora fashion. Táto dlhá retiazka sa dá použiť na krk, na ruku a dokonca som si z nej spravila aj opasok. Šperky tomuto looku dodali večernejší charakter.

Nohavicový kostým sa dá využiť v ešte oveľa viac kombináciách. Pozrite si napríklad môj starší blog, kde som nohavicový kostým kombinovala aj s mikinou. Navyše sa kostým dá rozdeliť a vynosíte zvlášť nohavice a zvlášť sako v nespočetných množstvách outfitov. Pri kúpe platia len dve pravidlá. Investujte do kvalitného kostýmu, ktorý vám bude sedieť ako uliaty. Ani veľký, ani malý. A zadovážte si farbu, ktoré oživí váš šatník a bude sa pekne dopĺňať s farbami, ktoré už v šatníku máte.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura /@tom_loft

Outfity: Nohavicový kostým, Sako: Pietro Filipi / Nohavice: Pietro Filipi /  Tričko: New Yorker / Ľadvinka: Halfway design / Tenisky: New Balance z CCC/ Košeľa: Pietro Filipi / Lodičky: Public desire / Kableka: Shein.com /  / Brallete: Calliope / Šperky: Dora fashion / Kabelka: DKNY z Cube