Zelená bola farbou minulého roka. Strašne som sa tešila, lebo ako som už viackrát spomínala, zelenú farbu milujem. Avšak zohnať v obchodoch niečo zelené je obrovské umenie. Ak raz za uhorský rok na niečo zelené naďabím, tak to hneď kupujem, lebo je to ozaj veľký sviatok niečo zelené v obchodoch nájsť. Už vôbec nedúfam, že by som si mohla vyberať z viacerých zelených kusov. Tak som sa teda veľmi potešila, keď ohlásili zelenú za farbu roka. Nič to však minulý rok nezmenilo na tom, že v obchodoch zelené veci naďalej neboli dostať. Jedine v army odtieňoch.

Tento rok je farbou roka fialová. A viete čo nájdete v obchodoch? Zelenú… Takže z toho vyplýva realita: stále je naše mini Slovensko dosť pozadu oproti svetovým módnym metropolám. Ak sledujete módne trendy a snažíte sa ich nájsť v našich obchodoch, hľadať budete poväčšine márne. Napríklad aj horúce jarné trendy: fialová, oranžová, sukne zakončené šikmými strapcami, asymetrické hranaté výstrihy, prípadne transparentné materiály sú u nás nedostatkovým tovarom.

Ak chcete byť trendy na Slovensku, máte dve možnosti:

1, Odsledovať si samé alebo pomocou časopisov a blogeriek svetové módne trendy pre novú sezónu (jar/leto alebo jeseň/zima) a vyskladať niečo, čo sa im ako tak bude podobať zo svojich starších kúskov. Prípadne nakúpiť na zahraničných online obchodoch. Budete tým pádom kráčať so svetovými trendami, no doma sa na vás budú pozerať zvláštne a ostanete mnohokrát nepochopené, pretože budete o krok vpredu.

2, Vykašlať sa na to, čo sa nosí vo svete a zmieriť sa s ponukou našich obchodov. Niekedy to má svoje výhody. Napríklad ja sa momentálne veľmi teším, že sme pozadu, lebo konečne zelená dorazila do obchodov. A tak som si stihla zaobstarať zelenú koženú bundu, zelenú mikinu a aj tieto zelené „tepláky“, ktoré vám chcem predstaviť dnes.

V TEPLÁKOCH DO MESTA

Tí, čo ma aspoň chvíľku sledujete viete, že najviac obľubujem šaty, sukne a opätky. Z času na čas však aj ja mám chuť cítiť sa úplne pohodlne a nezávisle. A keď už idem z extrému do extrému, vybrala som sa von rovno v teplákoch. Trend athleisure je už vo svete tiež nejaký ten piatok a s opozdením sa konečne dostáva aj k nám. Ide o nosenie kúskov oblečenia, ktoré boli pôvodne určené na šport, bežne do ulíc. A tak keď som sa vybrala nedávno v piatok do nóbl disko podniku práve v týchto teplákoch, už sa na mňa nikto nepozeral divne. Pred rokom, keď tento trend začínal vo svete, by som bola prinajmenšom na smiech. Stalo sa však aj to, že som narátala ďalšie tri baby v tom istom podniku v podobných teplákoch. To sú dva slovenské extrémy.

Keďže tieto lampasové tepláky sa momentálne na nás valia zo všetkých strán, je fajn ich aspoň niečím ozvláštniť, aby sme naozaj nevyzerali všetky ako cez „kopirák“. Ja som sa rozhodla hrať s geometriou a dvoma farbami, ktoré zadefinovali zelené nohavice s bielym pásikom. Dvojfarebná je aj košeľa, ktorá mi dva roky visela nepovšimnutá v skrini. Ale prišiel jej čas a športové tepláky jemne zelegantnila. Ak by som k nim zvolila lodičky alebo sandále na podpätku, pokojne by som v tejto kombinácií mohla absolvovať biznis meeting. Ja som sa však rozhodla pohrať aj s obuvou a dve farby z oblečenia som zopakovala aj na teniskách. Už ste niekedy mali obuté rovnaké topánky, ale každú v inej farbe? Je to super vychytávka. Dokonca nemusia byť ani úplne rovnaké, akurát si dajte pozor na ich výšku, aby ste nechodili s jednou nohou kratšou, ako s druhou. Pásiky som zopakovala aj na hodinkách a aj na šatke, ktorú som omotala na kabelku. Retro biely rám okuliarov to všetko uzavrel.  Sú to drobnosti, ale výslednému looku pridajú na originalite a pomôžu vám aj klasický kúsok, ktorý nosia všetci, predať netradičným spôsobom. A podarilo sa nám s Tomášom nájsť aj pásikavé pozadie, takže moja úchylka totálneho ladenia bola naplnená.

Či už sa teda rozhodnete byť svetovo trendová a teda úplne iná ako baby na uliciach alebo nakupovať slovenské trendy, vždy sa snažte vniesť do toho kúsok seba. Nie nakúpiť figurínu z obchodu od hlavy po päty, lebo riskujete, že takto „zladené chodiace figuríny“ stretnete na každom kroku. Hrajte sa, skúšajte, kombinujte, vyfarbite sa.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: tepláky: Bershka / košeľa: Asos (stará) / mintová teniska: CCC / biela teniska : H&M / kabelka: Parfois / šatka: Bershka / Okuliare: New Yorker