Zima konečne skončila, vy ste sa natešené vrhli do svojich šatníkov a rozhodujete sa čo skôr vyvetráte? Poďte sa so mnou inšpirovať jarnými trendami, ktoré nám návrhári prichystali na SS19 sezónu. Ponúkam vám výber tých, ktoré najviac nadchli mňa.

FARBA ROKA- KORALOVÁ

Fialovú vystriedala koralová. Budete v nej in celý rok, nielen na jar. Nebojte sa ju kombinovať aj s inými farbami.

BÉŽOVÁ

Neutrálna béžová sa nosí ideálne v prevedení od hlavy po päty. Je noblesná, elegantná, minimalistická a nechá vyniknúť osobnosť.

OSTATNÉ TRENDY FARBY

Okrem koralovej Pantone Color Institute stanovil ďalšiu trendy farebnú  paletu. Nejde o život a nieje nutné teraz meniť komplet farebnú škálu svojho šatníka, ale ak v ňom nájdete nejaké zabudnuté kúsky v tejto farebnej škále, skúste ich vyvetrať.

NOHAVICOVÝ KOSTÝM

Je super ženský a super tvárny. Využijete ho na biznis aj voľný čas. Na jar budú trendy kostými vo výrazaných farbách a dokonca aj s potlačami. Ako nakombinovať nohavicový kostým si môžete prečítať v mojom nedávnom blogu.

VZORY

ANIMAL PRINT

Leopard stále drží zvieracie prvenstvo, ale na jar sa ho z piedestálu pokúsi vytlačiť had,  zebra a dokonca aj krava. Skúste netradičné farebné kombinácie (nielen čiernu a červenú). Ak si netrúfate na celý zvierací outfit, použite potlač na doplnkoch.

PREKOMBINOVANÉ VZORY

Už nejaký piatok je trendy mixovať rôzne vzory, no túto sezónu sa hranice ešte posúvajú. Kombinujú sa vzory bez akejkoľvek spoločnej črty. Mixuje sa piate cez deviate. Čo vyzerá dobre na móle, v uliciach však nemusí. Pri tomto trende treba byť teda opatrnejší.

ŠACHOVNICA A BODKY

Týmto printom zatiaľ neholdujem, ale dávam vám vedieť, že ak vy áno, tak ich noste vo veľkom 🙂

CRAFT/REMESLO

Remeslo sa opäť vracia na výslnie. Či už siahnete po háčkovaných veciach, patchworku, outfitoch a doplnkoch pripomínajúcich makramé, alebo rybársku sieť, budete trendy.

UTILITY WORKER

Pracovník verejnoprospešných služieb znie dosť divne, preto tento trend nechávam v angličtine 🙂 Jeho dominantom je overal v zemitých farbách, ktorý balansuje na hrane mestského safari a leteckej uniformy. Overal by mal ustáť dokonalý look aj sám o sebe, no pokojne ho aj navrstvite.Pod overal si pokojne oblečte aj košeľu. Dvojité zapínanie a gombíky pôsobia efektne. Ak sa ešte omotáte zaujímavým opaskom, alebo rôznymi kapsičkami, ktoré sú tiež veľmi in a aj praktické, podporíte celkový look.

Foto: Tomáš Figura /@tom_loft