Jar, teplá takmer ako leto,  je v plnom prúde. Neviem ako vy, ale ja som sa na ňu nesmierne tešila. Po záplave sivej, čiernej a tmavých farieb v obchodoch v zime je pre mňa veľkou radosťou prejsť sa po jarných obchodoch a vychutnávať si opäť záplavu farieb a vzorov. Samozrejme, že by som najradšej nakúpila všetko, ale bolo by to neekonomické a aj zbytočné. V skriniach určite máme toho dosť, čo sa dá použiť aj túto sezónu a vystačíme si s pár novými vychytávkami. S trendami na sezónu jar/leto 2018 sa roztrhlo po newyorskom, milánskom a londýnskom fashion week vrece. Je ale úplne zbytočné bezhlavo ich nasledovať všetky. Ja som si preto vybrala trendy, ktoré sa páčia mne a skúsim ich vytvoriť väčšinou z toho, čo už v skrini mám. Samozrejme sa teším aj na pár nových fresh kúskov, ktoré dodajú nadčasovému základu pomyselnú čerešničku na tortu.

1. FARBY:

O tom, že fialová sa stala farbou celého roka 2018 som už písala tu. Do popredia sa dostáva aj menej tradičná oranžová. Prím budú hrať pastely, ideálne v prevedení od hlavy až po päty v jednom odtieni. Vytvoríme tak veľmi nežný look. Stále je in aj colorblocking. Ten sa objavuje najmä pri sýtejších farbách.

2.VZORY:

Ostávame verní kvetom a pásikom, ale v novej sezóne ich mixujeme všetky dohromady. Ako keby sme si na prvý pohľad obliekli všetko čo sme našli v skrini. Na druhý pohľad by však vzory mali mať spoločnú základnú farebnosť, aby výsledok nebol až príliš chaotický. Veľmi populárne boli na prehliadkach aj pop art potlače.

3. DENIM:

Rifľovina je in od nepamäti a vždy príde s menšími obmenami. Teraz sa budú nosiť jej tmavšie odtiene, v jednoliatej forme a v prevedení od hlavy až po päty v rovnakom odtieni. Zvonové rifle sa po rokoch opäť vracajú na výslnie.

4.DÁMSKY KOSTÝM:

Táto nadčasová klasika hrá túto sezónu prvé husle. Písala som o ňom bližšie už tu. V rôznych rafinovaných prevedeniach dokáže dámsky kostým pôsobiť oveľa príťažlivejšie a ženskejšie ako prvoplánové minišaty. Oblečte si dámsky kostým na nahé telo, prípadne doplňte statement šperkom a je z vás femme fatale. Keď ho dostajlujete mikinou, bude z vás zas streestyle kráľovná.

5. TRANSPARENTNOSŤ:

Túto sezónu budeme zmyselné. Budeme vrstviť sofistikované spodné vrstvy a romantické, rozviate šifónové transparentné vrchné oblečenie. Často sa na prehliadkach objavovali aj úplne priesvitné plastové kabelky, šiltovky a akoby pršiplášte. Nosia sa transparentné opätky, aj celé topánky.

6. STRIHY: Nosia sa výrazné ramená, balónové sukne, asymetrické a štvorcové výstrihy. Offshoulder sa posúva do verzie oddelených rukávov od topu. Pôsobí to veľmi efektne. Sukne sa ukončujú volánmi, strapcami alebo dokonca pierkami.

TOP DOPLNKY SEZÓNY:

Ľadvinka – nosí sa crossbody cez prsia, ale aj na páse.

Mules – našuchovačky s plnou špičkou a voľnou pätou.

Dvojité opasky – vytvarujú perfektne vašu postavu a oživia outfit. Hrajte sa buď s dvomi opaskami ktoré pôvodne k sebe nepatrili, alebo omotajte jeden dlhý opasok dvakrát okolo pása.

Slnečné okuliare – nosia sa hrubé retro rámy, a mačacie špicaté tvary.

Ponožky – čím bláznivejšie a čím viditeľnejšie, tým lepšie.

No Video URL found!

Tak ako ste na tom? Nájdete vo svojich skriniach niečo čo sa dá použiť k týmto aktuálnym trendom?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura, @tom_loft / Kristína Botlová