Trendy jeseň 2018

Počasie si dáva s tou pravou jeseňou načas. Aspoň ale máme dosť času pripraviť sa na trendy, ktoré pre sezónu jeseň/zima 2018 pre nás prichystali svetoví návrhári. V tomto článku vám chcem zhrnúť tie, ktoré zaujali mňa. To ale neznamená, že ich teraz všetky budem slepo nasledovať a vykúpim všetky obchody. Všetky fotky, ktoré v článku nájdete, sú buď staršie alebo nafotené z kúskov, ktoré už v skrini mám. Jediná nová vec je leopardí šál, ktorý ma ale vyšiel 3 eurá na Bloger bazare, kde mi ho posunula Ivana Štanclová. Skúste sa teda len inšpirovať týmito tipmi a nakúpiť zo starších vecí vo vlastnom šatníku.

VZORY:

Káro: Či už siahnete po klasickom sivom káre alebo sa odvážite na farby je na vás. Káro je však najtrendovejším geometrickým vzorom tejto sezóny.

Kvety:  V jesennej verzii sa dostávajú do popredia najmä väčšie a tmavšie kvety. Oživíte nimi nudu v zamračených tmavých uliciach.

Zvieracie potlače: Každú sezónu je in niekto iný z ríše zvierat. Túto jeseň kraľuje leopard a had. Ak k nim nemáte vzťah tak ako ja, siahnite len po doplnkoch. Naopak, ak sa nebojíte vyčnievať z radu, oblečte leoparda od hlavy po päty.

Mix potlačí: Mixujte pokojne všetky vyššie spomenuté potlače dohromady. Ako na to, si prečítajte napríklad v tomto článku.

FARBY:

Hnedá je nová čierna: Odtiene hnedej zamútia jesenné vody. Či už sa rozhodnete pre jeden odtieň od hlavy po päty alebo sa zladíte tón v tóne je na vás. Rozhodne však hnedou nešliapnete vedľa. A ja dúfam, že sa ňou inšpiruje veľa žien a vytlačí čiernu naozaj aspoň na chvíľku preč.

Biela: Nosí sa od hlavy až po päty, ideálne v dlhej dĺžke a úzkej siluete. Zavŕšte to bielymi topánkami, ktoré boli doteraz dosť out, no túto sezónu dobijú ulice.

Metalické farby: Snažili sa predrať do ulíc už minulú jeseň, ale nemali veľký úspech. A tak to skúšajú znovu. Trúfnete si zažiariť v metalickom looku?

Fľaškovo zelená: Zelenú milujem v akomkoľvek odtieni, takže sa veľmi teším aj na tento netradičný odtieň. A som veľmi zvedavá na ponuku v slovenských obchodoch. Zelená je totiž dlhodobo veľmi slabo zastúpená.

INÉ:

„Cowgirl“ v meste: Klobúky, koža, opasky, zemité farby. To všetko môžete využiť pri stajlingu na mestskú kovbojku. Pre viac inšpirácie pozrite tento článok.

Vrstvenie na štvrtú: Vrstvenie prichádza automaticky na rad s klesajúcimi teplotami. Túto sezónu budete za hviezdu, keď zvládnete navrstviť najmenej štyri vrstvy. Okrem toho vám bude perfektne teplučko. Top štýl vychytáte, ak toto vrstvenie zavŕšite oversize efektom. Mrknite na moje vrstvenie napríklad tu.

Oži v koži: Koža sa nosí od hlavy po päty a najmä vo farebných prevedeniach. Siahnite najmä po kožených topoch alebo kompletoch.

Doplnky: Okrem klasiky sa budú nosiť dva úlety: jedna náušnica alebo dve rôzne a taštičky na krk ako náhrdelník.

Ktorý trend je vám najbližší?

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfity: Všetko staršie outfity