Neviem ako vy, ale ja som s úpravou vlasov dosť nemožná. Väčšinou skončím s vyžehlenými rozpustenými vlasmi, klasickým copom alebo týmto účesom, ktorým som sa inšpirovala kedysi dávno z vlasového tutoriálu od Lapkinn. Vďaka kulme Miracurl, ktorá robí vlny úplne sama, som sa ešte naučila robiť perfektné glamour vlny, ale to je naozaj maximum mojich schopností.

Po zime, keď účes už nezachráni čiapka, sa mi teda žiadalo prezrieť si Pinterest a nájsť pár inšpirácií na nové účesy. Milujem Sarah Angusius a jej nenormálne vlasové kreácie, ale keďže má tak sedemkrát viac vlasov ako ja, nič z jej kreácií nie je pre mňa aplikovateľné. A vlastne čím viac tutorialov som si pozrela, tým zúfalejšia som bola. Všetky tie baby na Pintereste a YouTube majú nádherné, dlhé a husté vlasy. Z toho sa tvorí ľahko, ale čo máme robiť my, ktorým príroda hustú hrivu nenadelila? Takáto zúfalá som zavolala Emily do You Hairstyling, či nemá pre mňa nejaký tip na účes. A keďže je úplné zlatíčko, rovno ma zavolala do salónu, že nejaké účesy spolu vytvoríme.

A tak som prišla, vložila som sa do šikovných rúk Emily, vzala som so sebou Tomáša a všetko sme nacvakali a zaznamenali. Od Emily som sa naučila veľa tipov a trikov a vytvorila mi 3 účesy, ktoré aj na mojich riedkych vlasoch vyzerajú zaujímavo a zvládnem ich podľa tohto tutoriálu spraviť aj sama doma. No nie sú baby v You Hairstyling úžasné? Pochopia, poradia,  pomôžu. Zložitejšie účesy, ako napríklad tento alebo tento, ktoré mi baby z You robili dávnejšie, nechám stále radšej na nich. Ale tieto 3 jednoduché účesy zvládnem doma sama ja a aj vy. Tak poďme na ne.

FAKE OFINA

Ofinu som nosila dlhé roky, keďže mám vysoké čelo. Na mojich riedkych a jemných vlasoch však nikdy nestála dobre, a tak som si ju pred rokom nechala dorásť. Sem tam sa mi ale zažiada mať ju naspäť. Emily vymyslela jednoduchú fintu, ako mi ofinu nachvíľku vrátiť naspäť.

1, Vlasy vyčešte do vysokého copu a zagumičkujte v strede na úplnom vrchu hlavy. Ja to najradšej robím tak, že dám hlavu do predklonu. Tak sa mi podarí vlasy začesať najhladšie. Emily to ale zvládla aj v klasickej polohe hlavy. Na hladké učesanie vysokého copu pomôže dobrá uhladzovacia kefa.

2, Oddeľte si polovicu vlasov z copu a preložte ju dopredu. Nastavte si, ako chcete aby sa vzniknutá fake ofina uložila. Závisí to aj od dĺžky vašich vlasov. Môžete si urobiť klasickú ofinu na stred čela alebo šikmú, ako mám ja. Keď ste spokojné s tým, ako je ofina uložená, zasponkujte ju tesne pri gumičke.  Použite sponky vo farbe najbližšej k vašim vlasom.

3, Druhú polovicu vlasov si rozdeľte na 3 pramienky a tie zľahka natupírujte. Následne ich postupne pripínajte k hlave sponkami namotaním na prsty. Docielite tým akoby väčší cop. Keď pripnete všetky 3 pramienky, spodky môžete nechať strapato trčať alebo obtočíte okolo spodku copu akoby gumičku. Opäť pripevníte sponkami.

4, Tieto všetky sponky ale nie sú určené pre pohľady okolia, a tak ich treba skryť. Najlepšie poslúži šatka alebo čelenka, ktorá zakryje sponky a navyše aj pridrží ofinu. Prinesie aj super štýl do tohto účesu.

SPONKY NAMIESTO ŠPERKOV

Akýkoľvek účes dokážete perfektne oživiť sponkami a nepotrebujete ani šperky. Na rozdiel od prvého účesu tu ich nebudeme schovávať, ale naopak ukazovať. Tvaru, ktorý sponkami vytvoríte, sa medze nekladú. Na vianočný večierok mi Emily spravila akoby vianočný stromček (pozri tu), teraz sme zvolili mriežku. Perfektne funguje aj indiferentný útvar-  proste len navliekate sponky náhodne, ako sa vám to páči. Sponkami môžete oživiť akýkoľvek úšes. Aj hladký úliz, aj vlny, aj takýto banán, ako mi spravila Emily.

1, Pre väčší objem vlasy pri korienkoch najprv nakrepujte krepovačkou. Je to super alternatíva k tupírovaniu a je k vlasom oveľa šetrnejšia.

2, Vlasy rozdeľte na cestičku v ľavej tretine hlavy a začešte hladko z bokov dozadu. Na pravej strane si môžete nechať jeden prameň trčať.

3, Sponkami vlasy napevno pripnite na pravej strane hlavy vzadu. Zvyšné vlasy namotajte na prsty v protismere, teda doľava a vytvorte akoby banán. Týmto trikom získate objem, ktorý by ste štandardným zamotaním banána stratili. Banán popripínajte sponkami tak, aby ich nebolo vidno.

4, A ide sa sponkovať. Rozmyslite si, aký tvar chcete sponkami vytvoriť. Môžete si ich skúsiť najprv poukladať len na poličku. Sponkujte postupne najprv vo vodorovnom smere a potom v kolmých a šikmých smeroch.

5, Prameň vlasov, ktorý ste nechali vpravo vpredu trčať, natočte nakoniec kulmou.

FUNKY COPÍKY

Tento hravý účes sa mi veľmi páči a neverila som, že aj z mojich riedkych vlasov sa bude dať spraviť. No Emily je kúzelník a ukázala mi, ako to zvládnem aj doma. Tento účes dokáže oživiť aj jednoduchý stajling a dá sa spraviť aj z kratších vlasov.

1, Urobte si cestičku v strede hlavy a oddeľte si 2 pramene vlasov z prednej vrchnej časti. Ostatné vlasy si zatiaľ zasponkujte, aby vám nezavadzali.

2, Začnite z jedného prameňa zapletať priberaný copík. Tu je kľúčové nezapletať copík prekladaním navrchu, ako som to robievala doma ja, ale podkladaním pod copík. Vždy priberte nový pramienok vlasov z každej strany na striedačku. Ukončite v troch štvrtinách hlavy maličkou priesvitnou gumičkou. Kúpite ich napríklad v DM-ke. To isté zopakujte s druhým copíkom. Snažte sa ich urobiť rovnaké.

3, Keď máte copíky zapletené, pomaličky ich začnite povyťahovávať po pramienkoch. Získate tak širší copík a dojem väčšieho objemu.

4, Nezapletenú časť copíka natupírujte a obtočte navoľno okolo vlastnej osi. Prichyťte sponkou a prípade ešte poistite vlásenkami.

5, Zvyšné vlasy natočte spôsobom, ktorý je vám najjednoduchší. Emily to robila žehličkou, ale mne to tak nejde. Doma to budem robievať kulmou. Vlasy najprv nalakovala jemným lakom, prečesala kefou a až potom natáčala. Po natočení prečešte prstami a nalakujte. Čím strapatejší efekt dosiahnete pri tomto účese, tým lepšie.

Inšpirovali vás tieto účesy? Skúsite ich aj doma? Emily všetky trvali do 10 minút, odskúšam ich aj doma a dám vám vedieť, koľko trvali mne. Každopádne si myslím, že keď si ich raz, dvakrát vyskúšate na nečisto, pôjdu vám už od ruky.

Za perfektný prístup, pomoc a poradenstvo ďakujem Emily zo salónu You Hairstyling. Tí, čo ma sledujete dlhšie viete, že som s týmto kaderníctvom od začiatku a dám za nich ruku do ohňa. Okrem perfektného štandardného servisu, ktorý vám spravia v každom kaderníctve, u mňa You Hairstyling vyhráva práve takýmito „maličkosťami“, ktoré tvoria cennú pridanú hodnotu. Vyhrávajú prístupom, poradenstvom a profesionalitou. Keď ich miluješ, nie je čo riešiť…

Foto: Tomáš Figura / @tom_loft

Comments (3)

    • zrzkastyle

      Dakujeme Misi, som rada ze mi baby poradili nieco co zvladnem aj doma a hlavne na mojich riedkych vlasoch bude realizovatelne 🙂 Tak som rada ak inspirovali aj teba 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.