Koľko módnych blogeriek sledujete? Ja dosť veľa. Niektoré sa mi páčia viac, iné menej. Každá je však pre mňa veľkou inšpiráciou a aj hnacím motorom vpred. Kým som ešte neblogovala, vnímala som tento blogerský svet tak, že každá blogerka si „ide svoje“ a že sú viac-menej individualistky. Keď som však začala dostávať pozvania na blogerské akcie a začala som stretávať ostatné blogerky na pravidelnej báze zistila som, že sú to super priateľské a inšpiratívne baby. Som veľmi rada, že tento blogerský svet nieje teda vo väčšine vôbec individualistický a baby sú naklonené rôznym spoluprácam. Pre mňa je vždy zážitok fotiť s niektorou blogerkou, lebo ma baví sledovať ako rôzne sa zhostíme tej istej témy. V minulosti ste u mňa mohli vidieť Mišku z Módnytucet tutu, alebo Drew z Drewsbeauty  tu, či Janku z Jankatopanka tutu. V najbližších dňoch vám odhalím spoluprácu so Simi z Cisarovenovesaty. No a dnes som sa spojila rovno s 2 blogerkami naraz.

Ivanku Štanclovú z Mojaskrina sledujem odjakživa, kým som ešte ja neblogovala. Je to nádherná žena, so šmrncovným krátkym účesom, ktorá s ľahkosťou kombinuje nielen farby, ale aj štýly a všetko na nej vyzerá bez výnimky fantasticky a neskutočne štýlovo.

Lenku  Madlenovú z Thestylemon som spoznala až počas môjho blogovania a som z nej rovnako nadšená. Zdieľame vášeň k farbám a radosť zo života. Lenka je pozitívne usmiate slniečko šíriace dobrú energiu. Na nič sa nehrá a je proste perfektná vo svojich veselých outfitoch a komentoch.

Všetky tri milujeme farby a tešíme sa z hravých outfitov. Každá v jemne odlišnom štýle, ale o to je to zaujímavejšie. Takéto trojité fotenie bolo pre mňa ešte väčším zážitkom ako len dvojité spolupráce. Veľa sme sa nasmiali a zabavili. Tomáš sa trošku zľakol keď si predstavil, že sa mu pred objektív postavia tri farebné bomby, ale nakoniec sa aj on tešil. S babami sme sa obliekli do červeno-zeleno-čiernej a nakoniec nám to aj pekne spolu ladilo. Čo poviete?

Spoločne by sme vás radi inšpirovali v 4 veciach:

1, FARIEB SA NETREBA BÁŤ: Farby pristanú každej. Treba len skúšať a hľadať ten správny odtieň z každej farby, ktorý pristane práve vám. Niekomu sa hodia pastelové odtiene, niekomu neónové, inému studené, či teplé. Každopádne je s farbami veselšie. Vám pri pohľade do zrkadla, a aj ľuďom vo vašom okolí, ktorí sa na vás pozerajú.

2, NETREBA VYHADZOVAŤ MAJLAND NA TRENDY, ALE NOSIŤ TO, V ČOM SA CÍTITE DOBRE: Moje šaty majú napríklad 40 rokov.  Nosila ich moja maminka, ešte skôr ako som sa narodila a patrili k jej obľúbeným kúskom počas celého jej života. Som strašne šťastná, že je to jeden s kúskov, ktorý som zdedila do svojej skrine a bude mi ju ešte dlho pripomínať. Verím, že sa na mňa zhora usmieva. Aj keď možno sa aj chytá za hlavu, ako som jej ich to dogabala 🙂 Lenkine sako je zas od jej maminky a vekom si môže konkurovať s mojimi šatami.

3, SMELO KOMBINUJTE NEKOMBINOVATEĽNÉ: 2 košele navrstvené na sebe, čipkované šaty plus vybíjaná kožená bunda a tenisky, akoby pánsky oblek na holé telo a klobúk. To sú všetko kombinácie, ktoré vám nepadnú do ruky hneď na prvú. Keď trošku popustíte uzdu pravidlám a fantázií, docielite výnimočné outfity, ktoré neostanú nepovšimnuté.

4, V JEDNOTE JE SILA: Byť individualistom je fajn, ale dobrý tím vie človeka potiahnuť vpred míľovými krokmi. Ak máte vo svojom okolí  konkurenciu, ktorá robí veci inak a možno aj lepšie ako vy, snažte sa od nej inšpirovať a spojiť. Spoločnými silami to dotiahnete ďalej, ako keď budete proti sebe bojovať a zbytočne tým mrhať energiu.

Vyspovedala som pre vás Ivanku a Lenku, tak verím že vás inšpirujú navyše ešte aj svojimi prístupmi k móde.

Kedy ste s blogovaním začali a prečo?

LENKA: Začala som asi pred tromi rokmi, nakoľko som celý život pomerne dosť kreatívny a hyperaktívny človek, miluje maľovanie, písanie, fotenie a samozrejme módu. Blog je proste takým spojením všetkého, čo mám rada a neskutočne sa na ňom učím a napredujem.

IVANKA: S blogovaním som začala pred štyrmi rokmi, keď som bola frustrovaná matka na materskej dovolenke v rozpadajúcom sa manželstve. Móda bol môj malý únik do sveta farieb.

Kam to chcete dotiahnuť?

LENKA: Čo ja viem, nikdy som sa nad tým ešte nezamýšľala. Keďže mám perfektnú prácu, ktorá ma baví a napĺňa, blog beriem ako záľubu, nechám ho voľne plynúť a uvidím, čo mi prinesie. O rok po mne možno ani pes neštekne a ja si budem moje slonie slzy utierať do sekáčového trička.

IVANKA: Robím to hlavne pre radosť, milujem farby, kombinovanie, hravosť a kreativitu. Taktiež ma veľmi baví písať, takže už len to, že to robím je pre mňa cieľ. Bonusom je to, že to čo robím baví aj ľudí, že sa niekedy inšpirujú a že sa občas nájdu v mojich životných príbehoch. Najväčšiu radosť z toho všetkého pociťujem, keď mi príde z času na čas pozitívna odozva (poväčšine) od žien, že som ich inšpirovala ku kúpe farebnejších vecí, že sa tešia na každý môj nový post a podobne.

Aké je vaše zamestnanie mimo blogovania?

LENKA: Ono sa to asi volá online media contet creator. Proste vytváram kreatívny obsah na „totých internetoch“ – výstupy na sociálnych sieťach, fotografie, videá, blogy, newslettre, články, popisy, atď… Štyri kávy za deň a pohoda zvláda sa všetko s prstom v nose.

IVANKA: Som kaderníčka a vizážistka, mám malý salónik v Karlovej Vsi.

Aké slovenské blogerky máte najradšej a prečo?

LENKA: Ono je to ako s deťmi, tiež nemôžete ukázať na niektoré z radu prstom a povedať, že ho máte radi, lebo ostatné sa ofučia a nebudú sa s vami baviť. Svojim spôsobom mám rada a sledujem všetky slovenské módne blogerky, keďže sú nesmierne kreatívne a pozerať sa na ich prácu je pre mňa skvelé. A viete čo je ešte lepšie? Že tie famózne ženy blogeríny sú moje kamošky!

IVANKA: Keď som s blogovaním začínala, poznala som len zopár blogeriek a najradšej som mala Ivanku zo Sweetladylollipop, pretože je farebná a jej články ma bavili čítať. Časom, keď som si rozšírila obzory som si obľúbila viacero našich blogeriek a jednou z nich je napríklad Rebeka zo Styleofbecca, ktorú hlavne rada čítam, pretože sa na nič nehrá a pôsobí na mňa veľmi úprimne.

Spája nás láska k farbám. Čo pre vás farby znamenajú? Prečo ich uprednostňujete pred neutrálnymi outfitmi?

LENKA: Ja som sa do sily farieb a ich vplyvu nielen na náš vzhľad, ale aj na našu psychiku, správanie a našu náladu zamilovala po tom, čo som kvôli osobným dôvodom a hlúpym spoločenským konvenciám musela rok nosiť čiernu. Sýtymi farbami sa snažím obklopovať čo najviac, pretože cítim, že mi dodávajú pozitívnu energiu.

IVANKA: Farby pre mňa znamenajú spôsob vyjadrenia. Vyjadrenie môjho ja, mojej osobnosti. Znamenajú pre mňa radosť nielen v pozitívnych dňoch, ale dodajú mi silu aj v dňoch, kedy sa nedejú len pekné veci. Farby milujem a neviem si bez nich predstaviť svoj život.

Ktorá je vaša obľúbená farba a naopak taká, ktorú nemáte rady?

LENKA: Každá sýta je super, každá pastelová ujde a pri tmavých a zemitých mám tik v oku.

IVANKA: Neutrálne farby mi nič nehovoria, nedokázala by som sa v oblečení neutrálnych farieb cítiť komfortne. Nebola by som to ja. Je ťažké vybrať si len jednu farbu, ale asi cyklámenová farba je tá, ktorá ma najviac vystihuje a mám aj najviac vecí práve tejto farby. Naopak farba, ktorú nemám v láske je čierna.

Veľa dievčat mi píše, že na mne vyzerajú všetky farby super, ale že na nich určite nebudú a nemajú na skúšanie a kombinovanie odvahu. Predpokladám, že to isté sa deje aj u vás. Ako by ste ich povzbudili?

LENKA: Že moja zlatá, nerieš blbosti a odvahu a čo ja viem čo… Nemáme 12 rokov. Ak sa ti to páči, obleč si to a strach pominie v momente, keď ti dá ktokoľvek kompliment, ako fantasticky v tých červených šatách a oranžovom saku a žltých teniskách vyzeráš.

IVANKA: Takým dievčatám vždy radím začať s farebnou maličkosťou. Napríklad šperkom, šatkou, šálom, čiapkou, kabelkou, pančuškami alebo lodičkami. Aj neutrálne outfity taká “drobnosť” oživí a možno ďalšie outfity už budú odvážnejšie 🙂

Na záver dajte babám prosím váš tip na outfit, alebo doplnok, ktorý by si mali obliecť, keď chcú zaujať a zabodovať. Čo si v takých momentoch obliekate vy?

LENKA: Kúpte si klobúk. Farebný. Taká perfektná, výrazná a štýlová vec to je! Škoda, že to ženy ešte neobjavili… Aj mastné vlasy to zachráni a ak je dostatočne výrazný a farebný, odpúta pozornosť aj od vyrážok či očí na kríž!

IVANKA: Zabodovať sa dá určite napríklad s výraznými náušnicami, klobúkom, alebo výraznými topánkami. Keby si žena mala obliecť celý čierny outfit a dá si k nemu cyklámenové lodičky, tak určite zaboduje.

Ďakujem Lenke a Ivanke za odpovede aj za veľmi príjemnú a profesionálnu spoluprácu. Dajte nám vedieť, či sa vám takéto blogerské spolupráce páčia a či v nich máme pokračovať.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit Ja:  Šaty: dedičstvo po maminke / Košeľa: Zara / Košeľa spodná: Bershka / Kabelka: Mango / Topánky: H&M

Outfit Ivanka: nájdete na jej instagrame tu

Outfit Lenka: nájdete na jej blogu tu

Comments (2)

  1. Báječný článek. Slovenské blogerky jsou lepší než ty české podle mého názoru. Jste odvážnější a to se mi líbí. Tady jsou čtenářky hrozný konzervy. S klobouky, náušnicemi i botami souhlasím. Já občas přidám výrazné rukavice, ale nelze to vždy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.