Ako ste na tom s novoročnými predsavzatiami? Ja sa už dlhšie snažím spomaliť svoj naspeedovaný životný rytmus a prílišné dodržiavanie pravidiel vo všetkých sférach. A tak som sa rozhodla, že mojim novoročným predsavzatím bude v tomto novom roku sa viac uvoľniť. Spomaliť životné  tempo a viac si vychutnávať každý moment, povoliť svoju prílišnú zorganizovanosť a menej sa držať zaužívaných pravidiel.

Čo to bude znamenať pre vás, mojich čitateľov? Viac uvoľnenejších outfitov, viac miešania rôznych štýlov, možno aj menej mudrovania o tom čo s čím kombinovať 🙂

Tento outfit je prvou lastovičkou ktorý nerešpektuje módne pravidlá a aj napriek tomu (alebo práve preto ? ) je podľa mňa celkom zaujímavý. Ako ste na tom s týmito pravidlami vy?

1, PÁPEROVÁ BUNDA JE ŠPORTOVÁ a nosí sa výhradne k rifliam, nohaviciam a nízkym opätkom.

Páperové bundy presne z dôvodu tohto „pravidla“ veľmi nemusím. Nanosila som sa ich za 5 rokov čo som behala za chalanmi po ihriskách a potrebovala som najmä funkčné oblečenie viac ako dosť. Páperky sú teplučké a viac zahreje snáď už len kožuch, ale kombinovať ich s niečím elegantnejším mi vždy prišlo divné. Preto som k sukniam a šatám uprednostňovala kabáty, v ktorých mi je ale zase zima. Až kým som neobjavila túto elegantnejšiu verziu páperovej bundy. Neviem či je to kožušinou, alebo jej strihom, ale táto bunda sa perfektne kombinuje do viacerých štýlov. Super vyzerá na ihrisku, ale veľmi zaujímavo pôsobí aj s elegantnejším oblečením. Takže prvé pravidlo je touto bundou u mňa pokorené a teším sa že už nemusím voliť medzi funkčnosťou a designom, ale mám to 2v1.

2, ČERVENO-ZELENÁ KOMBINÁCIA JE ČISTO VIANOČNÁ a po zvyšok roka v nej budete pôsobiť zvláštne.

Svojim spôsobom je to pravda, a aj tu dosť výrazne pripomínam vianočného škriatka, ale je na tom niečo zlé? Aspoň si pocity z Vianoc udržíme o čosi dlhšie. Oboje sú moje obľúbené farby, tak mi ich kombinácia príde úplne prirodzená a veľmi príjemná na pohľad. Zelená červenú trošku skrotí a naopak červená zelenú oživí a zživelní. Ako som zelenu s červenou kombinovala na jeseň, si môžete pozrieť tu, alebo na blogu Modny tucet.

3, LETNÉ ŠATY TREBA ODLOŽIŤ NA ZIMNÝ SPÁNOK

Len naozaj málo mojich vecí z letnej sezóny je reálne zazimovaných. Rada letné materiály kombinujem s hrubšími svetrami. Vytvorí sa tak zaujímavý materiálový kontrast a sveter zabezpečí aj teplúčko. Takisto vrstvenie letných vecí s teplejšími pôsobí zaujímavo. V tomto prípade som siahla po jednoduchom nátelníku, ktorý som si obliekla pod letné šaty. Hrubánska bunda zabezpečila že mi ani v takejto relatívne tenkej dvojvrstve nebola zima.

4, ČERVENÉ ČIŽMY SÚ TAK VÝRAZNÉ, ŽE BY SA MALI KOMBINOVAŤ LEN K JEDNODUCHÝM OUTFITOM

Áno výrazné, a aj keby som si ich obula len k rifliam tak sa za mnou pravdepodobne otočí pol mesta. Tak prečo ich nenechať zažiariť aj v prepracovanejších outfitoch. Keď sa s kombinujú s mierou a vkusom, nepôsobia vulgárne. Tým že šaty sú trošku dlhšie a prekryjú vrchný lem čižiem tak, že nevidno kde vlastne končia a neodhalí sa vlastne ani kúsok stehna, je táto kombinácia tak trochu sofistikovaná a elegantná. V staršom poste som ich kombinovala trošku extravagantnejšie – mrknite tu .

Je určite fajn poznať módne zásady a niektoré pravidlá kombinovania, ale ich striktné dodržiavanie nás veľakrát môže ochudobniť o kombinácie, ktoré získame, keď popustíme uzdu svojej fantázií a zásadám.  Vybláznite sa preto pri vytváraní vašich outfitov, veď móda je hra a čím netradičnejšiu, ale vkusnú kombináciu vytvoríte, tým viac vystúpite zo šedého davu.

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Čižmy: H&M / Šaty: Mango / Tričko: Zaful

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.