Tento rok prišiel sneh do Bratislavy o čosi skôr ako zvyčajne a vytrhol ma z užívania si jesene a jesenných outfitov trošku nepripravenú, najmä čo sa týka poriadnych zimných topánok. Ale nevadí, prispôsobím sa 🙂 Osobne mám radšej sneh na horách, ako v meste, ale čo už s ním, keď ho tu už máme:) Najkrajší sneh je vždy na Kolibe, kde sa udrží taká tá pravá horská snehová pokrývka trošku dlhšie ako dolu v meste kde sa za pár dní rozmočí na šedivú čľapkanicu. A presne tak ako sa sfarbí sneh v Bratislavských uliciach, sa v zime sfarbia aj outfity ktoré bežne vídať na uliciach. Šedé, čierne, tmavé kabáty a bundy. Sem tam nejaká béžová výnimka a veľmi zriedka aj nejaká výraznejšia farba. Potom sme z toho všetci len zdeprimovaní a pochmúrni, presne ako to počasie ktoré nás najbližšie 3 mesiace čaká.

Ja už pár rokov bojujem proti tejto pochmúrnosti v uliciach svojimi farebnými kombináciami.  V zime je to trošku väčšia výzva, lebo obchody až tak veľa farebných vecí neponúkajú, ale vidíte na mne, že keď sa chce, tak sa dá nájsť aj zimné farebné oblečenie. Keďže je zima, veľa toho na uliciach ukázať nemôžme a tak sa v tomto článku chcem sústrediť na vrchné oblečenie, v ktorom chodíme celú zimu po vonku a vidno z neho najväčšiu časť.

KABÁT:

Základom vrchného oblečenia je kvalitný teplý kabát. Iste, treba mať jeden basic univerzálny, v neutrálnych farbách, ktorý sa vám bude hodiť ku väčšine vášho oblečenia, ale prečo si nedopriať aspoň jeden kabát aj vo výraznejšej farbe? Treba brať do úvahy celkovú farebnosť vášho šatníka a snažiť sa nájsť farbu, ktorú nosíte okrem neutrálnych farieb najčastejšie a najradšej. Je teda veľký predpoklad, že aj keď bude kabát výrazný, budete ho vedieť skombinovať s veľkou časťou vášho oblečenia. Či už siahnete po aktuálne veľmi trendovom červenom, alebo nežnom ružovom, či kráľovsky modrom, určite neurobíte krok vedľa a vnesiete trošku optimizmu do ulíc. Ak si trúfnete aj na vzorovaný kabát, tak spravíte ešte jeden krôčik bližšie k dobrej nálade vás aj okoloidúcich 🙂

ŠÁL:

Ak sa vám predsalen nechce investovať do farebného kabáta, skúste oživiť pochmúrnosť v uliciach aspoň výrazným farebným šálom. Rozžiari vám tvár a zároveň aj deň. Šále nie sú vo všeobecnosti takou veľkou investíciou ako kabáty, takže si môžete dovoliť kúpiť si za sezónu aj viac kúskov a obmieňať ich podľa nálady a podľa zvyšku outfitu. Zabezpečíte tým to, že budete vyzerať za každým trošku inak, aj keby ste mali celú sezónu nosiť len 1 kabát dokolečka. Navyše vás šál bude dokonale hriať. Ako si šál uviazať, si môžete pozrieť ešte v mojom jesennom článku tu.

ČIAPKA:

Nevyhnutnosť na chladné dni, držať uši v teple. Ak ste skôr elegantnejší typ a klasické beanie čiapky sú  na vás veľmi športové, skúste siahnuť po zimnejšej verzii baretky, ktoré boli veľmi aktuálne a trendy na jeseň. Elegantnejší, ale zároveň aj hravý podtón dosiahnete ak siahnete po čiapke ozdobenej perličkami. Čiapka alebo baretka pekne vynikne ak je vo farbe kabáta, alebo šálu.

RUKAVICE:

Aj ruky treba mať v teple. Kožené rukavice dodajú nádych exkluzivity, klasické  vlnené zas perfektne zahrejú. Super tipom sú rukavice ktoré majú ukazovák pravej ruky povrchovo špeciálne upravený, aby ste aj v rukaviciach mohli ovládať smartfóny. Poznáte ich? Pekne ukážu rukavice v kontrastnej farbe ku kabátu, buď vo farbe šálu, alebo čiapky.

MÔJ OUTFIT:

Keď som Tomášovi prvýkrát ukázala v čom chcem ísť fotiť, nazval ma „little santa helperom“. Počas fotenia som už bola aj princezná, aj popoluška, tak si vyberte 🙂 Každopádne som vám chcela ukázať, že farieb sa netreba báť ani na zimu. Tento teplučký a mäkkučký zelený šál som si kúpila nedávno v Zare a viete si predstaviť ako som sa mu strašne potešila (kto ma dlhšie sleduje, pozná moju posadnutosť zelenou a sklamanie keď nič zelené v obchodoch nenachádzam). Nohavice vo veľmi podobnom odtieni, sú síce letné, ale zateplené s termogaťami poslúžili výborne a spravili pekný materiálový kontrast k zimnému vrchu outfitu. Jeseň som nejak s baretkami premeškala, ale kúpila som si takúto teplejšiu chlpatú verziu baretky, takže kým nebudú mínusové teploty zahreje 🙂 No a kabát je ďalším kúskom z bloger bazaru, tentokrát od TimeaTimbo. Dostal ma práve svojou farbou, ktorá definitívne rozžiarila (nielen) môj deň. Fotili sme s Tomášom na Kolibe, kde vrcholil sankársky a bobovací deň, všetci v kombinézach, a ja v tomto stylingu, tak som si pár komplimentov vyslúžila 🙂 A verte mi, ak vsadíte na takýto výrazný kabát aj vy, určite si koledujete o nejeden kompliment 🙂

Aká je farebnosť vášho zimného šatníka?

Pestrý deň vám prajem,

Zuzana

Foto: Tomáš Figura @tom_loft

Outfit: Kabát: Blogers bazar Timeatimbo /  Nohavice aj šál: Zara  / Baretka: Stradivarius /  Čižmičky: Public desire / Taška: DKNY

Comments (4)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.